חברו של ראש העיר שנורה: "לא ארבו לו במקרה"

ראש העיר חרקוב שבאוקראינה, שנורה אתמול בגבו ונפגע קשה, הוטס לישראל ומאושפז בבית החולים רמב"ם, כשהוא מורדם ומונשם. חברו שמלווה אותו אומר שהמניע לניסיון ההתנקשות בחייו לא ברור עדיין. "לכל אחד יש דעה אישית מה הסיבה", אמר לחדשות 2 Online

קרנס מאושפז ברמב"ם במצב קשה (AP)

ראש העיר היהודי של חרקוב שבאוקראינה, שנורה אתמול בגבו על ידי אדם חמוש שארב לו, הוטס לישראל ואושפז הבוקר (ג') בבית החולים אלישע בחיפה. הערב הוא הועבר לבית החולים רמב"ם בעיר, כשמצבו מוגדר קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קרנס אושפז במחלקת טיפול נמרץ, כשהוא מורדם ומונשם. אלכס, חברו ומקורבו שהגיע עמו לארץ, סיפר כי לפי שעה עוד לא ברור מהו המניע לניסיון ההתנקשות. "לכל אחד יש דעה אישית מה הסיבה", אמר אלכס לחדשות 2 Online. "בינתיים אנחנו חושבים רק על שלומו. צלף לא יושב בשיחים במקרה ואורב לראש עיר, תוך כמה ימים הוא ירגיש טוב יותר ויגיב למה שקרה".

לדבריו, ראש עירייה נתון תמיד לאיומים, אך איש לא צפה את מה שיקרה. "תמיד משהו ירגיז מישהו, אבל לא עד כדי מעשה כזה", הדגיש אלכס.

בבית החולים אלישע עבר ראש עיריית חרקוב בהצלחה ניתוח, ולא נראה כי הוא יזדקק לניתוח נוסף - כך נמסר מבית החולים. "טובי הרופאים מטפלים בו", הודיעו מוקדם יותר היום בבית החולים אלישע, "ולפי שעה נראה כי אין צורך בהתערבות ניתוחית נוספת. כעבור מספר ימים יוחלט על המשך הטיפול בו".

חרקוב היא העיר השנייה בגודלה באוקראינה והיא מזוהה עם תומכי רוסיה. קרנס, שנחשב לתומך המשטר הקודם של הנשיא ינוקוביץ', נורה בגבו במהלך ריצת בוקר. הוא סובל מפגיעה בטחול, בריאות ומחולייה מרוסקת בעמוד השדרה.