הפגנת עובדי הדואר: "ההנהלה מעדיפה שלא נהיה בכלל"

מאות עובדי הדואר הפגינו מול משרדי ההנהלה וקראו למנכ"ל ולשר התקשורת ארדן להתפטר. העובדים השליכו נפצים ודרשו מההנהלה לדון עמם בתנאים. יחידות הדואר מושבתות בכל רחבי הארץ, ובנתב"ג נוצר עומס רב כתוצאה מאי-מיון הדואר

הפגנת העובדים, הבוקר (רועי קסטרו, חדשות 2)

מחאת עובדי הדואר מחריפה: מאות עובדים מפגינים הבוקר (ג') מול משרדי ההנהלה ברחוב ההגנה בתל אביב. המפגינים השליכו נפצים וקראו למנכ"ל, לשר האוצר לפיד ולשר התקשורת ארדן להתפטר, בשל המשבר המחריף. במקביל, כל יחידות הדואר בארץ מושבתות על רקע הסכסוך בין העובדים להנהלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ההנהלה מעדיפה שנשב כאן חודשיים או אפילו שלא נהיה בכלל", זעקו העובדים, שקראו להנהלה לשבת איתם ולדון בדרך לפתרון המשבר. העובדים מוחים על כוונת ההנהלה לפטר כ-2,000 מהם עקב מהלך נרחב לשינוי ארגוני, שלטענתם אינו מתואם עמם.

מרשות שדות התעופה נמסר כי בנמל התעופה בן גוריון הצטברו עשרות טונות של דואר לא ממויין, בשל שביתת דואר ישראל. כמו כן, לא יופעלו מסופי המטען במעברי אלנבי ורבין, והמפעילים הירדנים עודכנו בכך.

צעדי המחאה של העובדים מגובים על ידי ההסתדרות, במה שמכונה "התנהלותה הפוגענית והחד-צדדית של הנהלת החברה". אתמול השביתו העובדים את הסניפים במרכז הארץ בעקבות סכסוך העבודה שעליו הכריזו.

כאן שביתה (חדשות 2)

"פגיעה משמעותית בתנאי העובדים"

"לצערנו, עקב שביתה עליה הכריזה נציגות העובדים של דואר ישראל, החל מיום שלישי ועד להודעה חדשה כל יחידות הדואר תהיינה סגורות, למעט סוכנויות הדואר, ובנוסף כל שירותי הדואר יושבתו. עמכם הסליחה", נמסר אתמול מדואר ישראל.

כזכור, לפני חג הפסח הורה מנכ"ל דואר ישראל על קיצוץ בשעות הנוספות - זאת יחד עם ההחלטה לפטר עשרות עובדים, בעיצומו של תהליך המשא ומתן על הרפורמה בחברה.

"הנחיה זו יצרה עומסי עבודה כבדים בסניפי הדואר, תוך פגיעה משמעותית בתנאי עבודתם ובשכרם של העובדים", נמסר מההסתדרות.