חשד להתעללות: צבעו כלב. תיעוד

עובדי עיריית עכו הגיעו באישון לילה במטרה למחוק כתובות גרפיטי שריססו פעילים פוליטיים. אלא שהעובדים לא הסתפקו במחיקת הכתובות, וצבעו במברשת את פניו של כלב שעבר במקום. נזק נגרם גם לרכבים שחנו בקרבת מקום. העירייה: "העובד שפגע בכלב יוזמן לבירור משמעתי"

בסרטון שתיעדו מצלמות אבטחה בעכו נראים עובדים מטעם העירייה כשהם פועלים למחיקת כתובות גרפיטי. לכאורה מדובר בפעילות מוניציפלית שגרתית, אלא שמתברר שעובדי העירייה לא הסתפקו במשימה שהוטלה עליהם ובמהלך עבודתם צבעו כלב שחלף במקום ואף פגעו בכלי רכב שחנו בסמוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני מספר ימים ריססו פעילים פוליטיים של הרשימה המשותפת בעכו כיתובים שונים בעלי אופי פוליטי על קירות העיר העתיקה בעיר. מספר ימים לאחר מכן הגיעו בשעת לילה מאוחרת עובדי העירייה והחלו למחוק את הכיתובים שעל הקירות.

בתמונות שהגיעו לידי חדשות 2 Online נראה אחד העובדים כשהוא צובע באמצעות מברשת את פניו של הכלב. בהמשך נראה עובד אחר שמנסה להרחיק את הכלב באמצעות מקל ובסופו של דבר גם מכה אותו. כמו כן, במהלך עבודתם ניתז חלק מהצבע שבו השתמשו על רכבים שחנו ליד הקיר.

עיריית עכו: "העובד יזומן לבירור משמעתי"

"לא יעלה על הדעת שפקחים יגיעו באישון לילה, יתגנבו לסמטאות וימחקו את הסיסמאות תוך שהם גורמים נזק" , אמר לחדשות 2 Online אמיר חג'וג', תושב השכונה. "טוב שיש מצלמות אבטחה שתיעדו את המעשים. מי שאחראי לכך צריך לשלם גם על הנזק לרכבים וגם על מה שעשו לכלב".

תגובת עיריית עכו: "בעיריית עכו התקבלה תלונה על כיתוב גרפיטי וציורי קירות בלתי חוקיים על גדרות, קירות ורכוש ציבורי נוסף ברחובות העיר העתיקה. אגף שיפור פני העיר פעל במקרה זה, כמו בכל מקרה בו מתבצעים ציורים בלתי חוקיים מול גורמי העירייה המוסמכים".

"באשר לפגיעה לכאורה בכלב, עובד התחזוקה יוזמן לבירור משמעתי בימים הקרובים. עיריית עכו מבקשת להבהיר כי חל איסור מוחלט לבצע כיתובי גרפיטי מכל סוג שהוא לרבות, ובמיוחד כיתובים בעלי גוון פוליטי. העירייה תפעל ביד קשה כנגד מפרי החוק ומשחיתי הרכוש הציבורי".