השוטרת הסתבכה וקיבלה סיוע - מאבא

עורך דין שהוזעק לסייע ללקוחו שנעצר לאחר שלא עצר בתמרור "עצור", הופתע כשעימות בינו לבין שוטרת הפך לקולני ורב משתתפים. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 מהתקרית, נראה גם אביה של השוטרת, שוטר בעצמו, כשהוא מאיים על הפרקליט הנמרץ ודוחק בו להיכנס לניידת. משרד המשפטים: "התיק נחקר במח"ש"

עורך דין שנקלע לעימות עם שוטרת, לאחר שלטענתו סירבה להזדהות בפניו, הופתע מ"התגבורת" שהגיעה לסייע לה - אביה של השוטרת. המקרה החריג הזה התרחש בשבוע שעבר, כשהפרקליט הוזעק על ידי אחד מלקוחותיו לרחוב אבן גבירול בתל אביב, לאחר שנעצר על ידי ניידת משטרה משום שלא ציית לתמרור עצור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עורך הדין, שמשרדו נמצא סמוך למקום האירוע, החל לצלם את הזירה ואת השוטרים שמסביב. הדבר הוביל לעימות בינו לבין השוטרת שרשמה את הדוח ללקוחו. השוטרת, שוטענת כי "חשה מאוימת" על ידי עורך הדין שדרש ממנה להזדהות כנדרש בחוק, הזעיקה תגבורת ותוך זמן קצר הגיעו למקום מספר ניידות ועמן גם שוטר נוסף רכוב על אופנוע בעל שיוך משפחתי מעניין במיוחד.

השוטר הוותיק, שהתגלה בהמשך כאביה של השוטרת, ביקש מבתו להזדהות בפני עורך הדין ולאחר מכן החל לדחוק בו להזדהות בעצמו. לאחר שגרס הפרקליט כי הוא אינו מחויב למסור את פרטיו, איים עליו אביה של השוטרת כי הוא "יקפל אותו לניידת" ואף "ישבור לו את רישיון עריכת הדין".

"לא האמנתי למראה עיני, זו פשוט משטרה משפחתית, היא קראה לאבא שלה שיאיים עליי", סיפר עורך הדין בשיחה עם חדשות 2 Online. "הכל החל כשביקשתי מאחת השוטרות למסור לי את שמה, לאחר שהייתה בתפקיד וללא תג שם, בניגוד לפקודות המשטרה, היא סירבה בטענה שלא פנתה אליי - אך זה לא רלוונטי מבחינת החוק שקובע כי כל שוטר חייב להזדהות".

"בשלב מסוים היא טענה שאני מאיים עליה, דבר שלא היה ולא נברא", שיחזר הפרקליט שנלקח למשטרה ושהה במעצר במשך כשמונה שעות. "בהמשך הגיעו שני בלשים שאמרו לה בצד לתת לי את שמה. עד אז הכל התנהל יחסית באופן רגוע, עד ששוטר על קטנוע המצולם בסרטון, אביה, דיבר בבוטות ואיים כי ישבור לי את רישיון עורך דין שהצגתי גם בפניו. בשלב זה הוא אף החל לתקוף אותי וניסה לחטוף לי את הטלפון מהיד".

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: "תלונה התקבלה והתיק נחקר במח"ש".