שוב: בת שנתיים טבעה בבריכה פרטית, מצבה אנוש‎

בפעם השלישית באותו שבוע שוב מקרה טביעה של ילד. תינוקת בת שנתיים וחצי נמצאה במצב אנוש לאחר שטבעה בבריכה בחצר בית באבו גוש. צוות של מגן דוד אדום מצא אותה כשהיא צפה על המים ופינה אותה לבית החולים הדסה עין כרם. במשטרה פתחו בחקירה בחשד לרשלנות של אחד מבני המשפחה

אסון באבו גוש: יום לאחר מקרה הטביעה השני בחד נס, טבעה היום (ו') תינוקת בת שנתיים וחצי בבריכה פרטית בחצר בית. צוות של מגן דוד אדום הוזעק למקום ומצאו אותה כשהיא צפה על פני המים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פארמדיקים של מגן דוד אדום שהגיעו למקום החלו לבצע בתינוקת פעולות החייאה ופינו אותה לבית החולים הדסה עין כרם. "כונני מד"א שהגיעו למקום מיד עם קבלת הקריאה העניקו לתינוקת טיפול רפואי", סיפר פארמדיק מד"א אילן גורי שהוזעק לזירה.

לדבריו, בדרך לבית החולים המשיך הצוות בפעולות ההחייאה. "פעולות ההחייאה כללו תרופות, הנשמה ועיסויים ופינינו את התינוקת לבית החולים", הוסיף. במשטרת ירושלים פתחו בחקירה עקב חשד לרשלנות של אחד מבני המשפחה‎.

זירת האירוע באבו גוש (חדשות 2)

"זו טרגדיה גדולה"

"שמענו צעקות, והגענו למקום. אני ממש גר מתחת לבניין שהתרחש בו האירוע", סיפר עיסא ג'עאבר ראש מועצת אבו גוש. "פתאום אנחנו מגלים שהיא ילדה קטנה, תינוקת בת שנתיים וחצי שהוציאו אותה מהבריכה הפרטית של הבית".

ג'עאבר הוסיף כי הטביעה אירעה לאחר שאחיה של התינוקת שחו במקום. "היא כנראה ירדה, בלי שהרגישו, לתוך המים וטבעה בתוך הבריכה", אמר. "הוציאו אותה החוצה ניסו להנשים אותה, הגיעו גם אנשי מגן דוד אדום ואחרים וניסו להציל אותה ולקחו אותו בסוף של דבר. זו טרגדיה גדולה".

מבית החולים הדסה עין כרם נמסר כי התינוקת הועברה ליחידת הטראומה והרופאים נלחמים על חייה.

הצימר בחד נס בו טבע פעוט (חדשות 2)

שני ילדים טבעו בחד-נס

בתוך כך, במעיין הסטף נפגע גבר כבן 30 לאחר שככל הנראה קפץ ראש לבריכה. הוא נפגע מסלע בראשו וצוות של מגן דוד אדום פינה אותו לבית החולים הדסה עין כרם.

אתמול אחר הצהריים טבע פעוט בן 3.5 למוות בבריכה בצימר ביישוב חד-נס. פראמדיקים של מגן דוד אדום פינו אותו במצב אנוש לבית החולים זיו בצפת תוך שהם מבצעים בו פעולות החייאה, אך זמן קצר לאחר מכן נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

לפני כשבוע מת ילד בן ארבע שטבע בבריכה בבית הארחה ביישוב. צוות מגן דוד אדום הוזעקו למקום וביצע בילד פעולות החייאה ראשוניות, שבסופן הושב לו הדופק. הוא פונה לבית החולים זיו בצפת כשהוא מורדם ומונשם ומצבו הוגדר קשה. בבית החולים נפטר.