תיעוד: כך חולצה צעירה במסוק מתוך נחל אשלים

צעירה התייבשה במהלך טיול בנחל אשלים ובכוחותיה האחרונים התקשרה לעזרה. אנשי יחידת חילוץ ערד יצאו לדרך והזניקו מסוק. ביחד עם לוחמי יחידת 669 הוציאו את הנערה כשהיא סובלת ממכת חום ובמצב בינוני. במקביל, בנחל פרת חולצה תיירת במצב קשה לאחר שנפגעה אף היא ממכת חום

צעירה התייבשה היום (ו') במהלך טיול בנחל אשלים במדבר יהודה והזעיקה את כוחות ההצלה. יחידת חילוץ ערד יצאה לדרך, אנשי יחידת ההצלה 669 הוזנקו לאוויר ובעזרת מסוק פינו את הצעירה במצב בינוני מהנחל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"קיבלנו דיווח על צעירה שהתייבשה", סיפר סגן מפקד יחידת חילוץ ערד, אורן אריאלי לחדשות 2 online, בעודו בדרכו ברגל מנקודת הפינוי. "היא נשמעה לחוצה ובכתה. הרגענו אותה ויצאנו לדרך בשיא המהירות".

במקביל, העמידו אנשי יחידת חילוץ ערד את חיל האוויר בכוננות למקרה שיידרש חילוץ במסוק. בו בעת, התחילו לנסות ולהגיע ברכב אל הצעירה בשטח. "כמעט נבצר מאיתנו להגיע אל הפצועה בכוחות מספיקים, מכיוון שיש לנו רק רכב חילוץ אחד", סיפר אריאלי.

בשלב מסויים החליטו להזניק את המסוק ובו בעת החלו ללכת ברגל בניסיון לאתר את הצעירה. "נקודת הציון שהיא נתנה לנו לא היתה מדוייקת והתחלנו לחפש אותה", ציין סגן מפקד יחידת החילוץ.

מסוק של 669 הוזנק (יחידת חילוץ ערד)

רופא ירד מהמסוק וחיבר לצעירה אינפוזיה

המסוק שהוזנק סייע למחלצים בסריקות וכשהגיעו עד ל-300 מטר מהנפגעת איתר אותה גם המסוק. "מצאנו אותה במצב בינוני עם התחלה של מכת חום. אם לא היינו מגיעים תוך 10-15 דקות המצב יכול היה להידרדר ולכן הדחיפות הרבה שהיתה", הוסיף אריאלי.

מהמסוק ירד רופא וחיבר את הצעירה לאינפוזיה. לאחר אנשי יחידת החילוץ 669 העלו את הצעירה פנימה ופינו אותה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה.

סגן מפקד יחידת החילוץ מדגיש כי האירוע יכול היה להיגמר אחרת וקרא להיערך למבצעים מסוג זה. "יחידת חילוץ ערד מנסה כבר במשך חודשים להשיג רכב נוסף ללא מענה מצד הרשויות", ציין. "המשטרה הם היחידים שנאותו לתת לנו רכב חילוץ - וזה לא מספיק לכוננות בסיסית".

לא היה מדובר באירוע החילוץ היחיד היום. בחסות השרב, בנחל פרת שבצפון מדבר יהודה, נפגעה תיירת בת 50 ממכת חום. מסוק צבאי פינה אותה במצב קשה מהנחל, כשהיא מחוסרת הכרה, לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.