ירושלים: תינוק נפל מחלון הקומה -3 ונבלם על ידי עץ

תינוק נשען על הרשת בחלון ביתו ברחוב רחל אמנו בבירה, מעד ונפל מהקומה השלישית. "הילד נפל עם הרשת של החלון על עץ שבלם את עוצמת הנפילה", סיפר פרמדיק שהגיע למקום. הפעוט פונה במצב בינוני לבית החולים ונסיבות התאונה נבדקות

זירת התאונה בירושלים (סוכנות הידיעות "חדשות 24")

כמעט אסון בירושלים: תינוק בן שנה וחודשיים נפל מחלון הקומה השלישית בביתו שברחוב רחל אמנו בירושלים ונפצע באורח בינוני, לאחר שעץ שבו נתקל בלם את הנפילה ומנע תוצאה קשה הרבה יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הילד נפל עם הרשת של החלון על עץ שבלם את עוצמת הנפילה", סיפר משה לוי, חובש איחוד הצלה שהגיע ראשון לזירה. "אני וחובשים נוספים של איחוד הצלה הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בזירה. מדובר בנס גלוי, האירוע יכול היה להסתיים באסון".

ניידת טיפול נמרץ של מגן דוד אדום שהגיעה לזירת התאונה פינתה את התינוק לבית החולים שערי צדק בבירה במצב בינוני, שם הוא מטופל בחדר הטראומה כשהוא בהכרה ויציב. בשלב זה לא ברור כיצד נפל מהחלון ונסיבות המקרה נחקרות.

בחודש שעבר: בן 3 נפצע קשה מנפילה

לפני כחודש נפצע ילד בן שלוש פצעים קשים לאחר שנפל מחלון במרכז קליטה ברחוב יעלם בבאר שבע. על פי עדי ראייה במקום, החלון ממנו נפל הילד היה בגובה של כעשרה מטרים.

חובשים ופרדמיקים של מד"א העניקו לילד טיפול ראשוני ופינו אותו עם חבלה רב מערכתית לחדר ההלם בבית החולים. אלישיב אמיתי, פרמדיק מד"א שהגיע למקום, סיפר כי "הבחנו בילד שרוע על הרצפה עם פגיעה ברורה בבטנו. הענקנו לו טיפול רפואי ופינינו אותו לחדר הטראומה בסורוקה".

הפרמדיק הוסיף כי "כשהגענו לזירה, הילד עדיין היה בהכרה וסבל מכאבים. סביבו היו הרבה עוברי אורח. למרות שהיה בהכרה, קבענו כי מצבו של הפעוט קשה, מאחר וסבל מפגיעה פנימית". לטענתו, למרות שמדובר בקומה הראשונה בבניין, הנפילה הייתה מגובה רב. "הבניין עצמו מוצב על עמודים גבוהים במיוחד", ציין אמיתי.