פרסום ראשון: מדוע הנשיא פרס ביטל את השתתפותו בחג דרוזי ברגע האחרון?

נשיא המדינה היה אמור להשתתף מחר בחגיגות החג הדרוזי נבי שועייב בגליל יחד עם ראשי העדה, אלא שברגע האחרון השתתפותו בוטלה. הסיבה: גורמים שונים בעדה קראו לנשיא שלא להגיע, אם אין בכוונתו לפעול לביטול אישומים נגד בני העדה ובהם ח"כ לשעבר סעיד נפאע, שנכנסו לסוריה ללא היתר לפני כמה שנים

לא יגיע לחגיגות. הנשיא פרס (מארק ניימן, לע"מ)

נשיא המדינה שמעון פרס היה אמור להשתתף מחר בחגיגות חג דרוזי חשוב בגליל, אלא שבעקבות קריאות של גורמים שונים בעדה, שלפיהן אין טעם שפרס יגיע אם לא יפעל לבטל את הרשעתם של 16 כהנים בני העדה ושל ח"כ לשעבר סעיד נפאע שביקרו באתרי דת בסוריה - ביטל הנשיא את הגעתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

פרס היה אמור להיות אורח הכבוד בחגיגות חג נבי שועייב, במסגרתו מגיעים אלפים לקברו של הנביא בגליל התחתון ועורכים שם חגיגות המוניות לצד התאספות של המנהיגים הדתיים החשובים של העדה.

גורמים בעדה דרשו מהנשיא שיפעל לבטל את הרשעתו של ח"כ לשעבר סעיד נפאע שנכנס ללא אישור לשטח סוריה לפני שבע שנים. כמו כן הורשע חבר הכנסת לשעבר במגע עם סוכן זר ובסעיף של ביקור במדינת אויב.

כמו כן, אותם גורמים ביקשו לבטל את הרשעתם של 16 כהני דת דרוזים בולטים שביקרו באתרי דת בסוריה לפני 10 שנים, הם ציינו כי למרביתם בנים המשרתים או ששירתו בצה"ל. בעקבות הקריאה נגד הנשיא והביקורת שנמתחה, הוא יישאר במשכן ולא יגיע לחגיגות.

מבית הנשיא נמסר כי ההחלטה על ביטול הביקור נבעה עקב מידע שהגיע לידיהם, שלפיו באחוזת הקבר של הנביא בגליל צפויה להתקיים הפגנה פוליטית וכי הנשיא "אינו משתתף באירועים פוליטיים".

גורמים בסביבתו של השייח' מוופאק טריף, המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית בישראל, אומרים כי לקריאות לביטול ההרשעות אין כל קשר לח"כ לשעבר סעיד נעפא, אלא רק לכהני הדת. "אנו מתפלאים על שרבוב שמו של נפאע", אמרו. "לא הייתה כל בקשה לבטל את הרשעתו".