הודעת תשלום חוב נשלחה לתינוק שנפטר

בני זוג מבת עין לא האמינו למראה עיניהם כשפתחו את מכתב התשלום ממד"א, ובו נדרש מבנם התינוק שמת לשלם על פינויו לבית החולים. קרובי המשפחה זועמים על חוסר הרגישות: "אי אפשר להבין את זה"

שמואל בנימין ז"ל (באדיבות המשפחה)

תינוק כבן ארבעה חודשים שנפטר לפני חודשיים, קיבל השבוע ממגן דוד אדום דרישה לתשלום חוב בגין פינוי גופתו מביתו שבבת עין. הוריו של התינוק, שהבחינו כי המכתב מיועד לבנם המת הזדעזעו נוכח חוסר הרגישות הביורוקרטי של ארגון ההצלה הלאומי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הורי התינוק, בני זוג מהיישוב בת עין שבגוש עציון, הצליחו לפני שנה להביאו לעולם ילד אחרי 10 שנים בהן עברו טיפולי פוריות. לבסוף, לאחר מאמצים רבים ובסיוע אם פונדקאית, הצליחו בני הזוג להיכנס להריון והולידו בן בריא לפני חצי שנה. לטענת המשפחה, עצם המאבק הממושך והעיקש להביאו לעולם, רק הגבירה את התחושה הצורמת של מכתב התשלום על שמו.

"לפני חודשיים מצאו אותו אביו כשהוא ללא רוח חיים במיטתו", סיפרה חברת המשפחה. "הם הזעיקו מיד את צוותי מגן דוד אדום, למרות שהיה ברור שהמצב כבר אבוד. צוות הפראמדיקים שהגיע לבית קבע את מותו של התינוק, פינה אותו לבית החולים ושם נקבע מותו. היה ברור להם שהוא מת".

הודעת התשלום שנשלחה לתינוק (באדיבות המשפחה)

מד"א: "מדובר בטעות מצערת"

למרות המקרה הרגיש, באגף הגבייה לא הבחינו כי המכתב שנשלח למשפחה יועד לתינוק עצמו, שם נאמר כי עליו לשלם את החוב לארגון בגין פינויו לבית החולים. בהודעת התשלום על שם התינוק המת נכתב כי "עד ליום זה טרם הסדרת את חובך למד"א".

"אביו של התינוק היה מזועזע כשראה את המכתב", ציינו במשפחה. "הוא היה שבור לחלוטין בחודשים האחרונים בעקבות מותו של בנו וההודעה רק גרמה להחמרה במצבו הנפשי. אי אפשר להבין חוסר רגישות שכזה".

במגן דוד אדום מסרו בתגובה כי "מבדיקת המקרה עולה כי מדובר בטעות אנוש מצערת. במד"א מצרים על הטעות ופועלים על מנת ששגיאות מסוג זה לא יתרחשו בעתיד".