אמה של דנית בראל ז"ל: "עוד מישהו היה צריך למות - כדי שיבינו"

לפני 5 שנים נהרגה דנית בראל ז"ל בתאונת אופנוע, שעליו רכב מי שהיה בן זוגה - שי קלדרון. קלדרון, שהורשע ב-2012 בגרימת מותה ברשלנות של דנית לאחר שנהג תחת השפעת סמים, חשוד כעת במעורבות ברצח יפתח גריידי ז"ל במועדון ברעננה. אמה של דנית טוענת כי הכתובת הייתה על הקיר: "אם שוב יוותרו לו, הוא יוריד נשמה אחרת"

"לא הופתעתי". שי קלדרון (חדשות 2)

שי קלדרון, אחד החשודים במעורבות בקטטה שבמהלכה נרצח החייל יפתח גריידי ז"ל במועדון ברעננה, ריצה בעבר תקופת מאסר לאחר שהורשע בגרימת מוות ברשלנות של חברתו דנית בראל, שאותה הרכיב על קטנוע בעודו נוהג תחת השפעת סמים. שוש בראל, אמה של דנית ז"ל, סיפרה לחדשות 2 Online כי זמן קצר אחרי הרצח ברעננה, חברות של דנית התקשרו אליה וסיפרו לה כי קלדרון מעורב גם במקרה הנוכחי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביוני 2009 הרכיב קלדרון את בראל ז"ל, הקטנוע התהפך ודנית נהרגה. בדמו של קלדרון נמצאו אז שרידי מריחואנה, הוא הורשע ונשלח לרצות תשעה חודשי מאסר.

"ודאי שלא הופתעתי", אמרה היום אמה של דנית. "ניסיתי להגיד, אמרתי אז לכל מי שצריך להגיד, אמרתי לשופט, אמרתי לפרקליטות ואף אחד לא הקשיב. אמרתי לכולם שזה יתפוצץ לנו בפנים. כנראה שמישהו נוסף היה צריך למות כדי שיבינו את זה".

לדברי בראל, היא ומשפחתה פעלו על מנת להאריך את תקופת מאסרו של קלדרון. "זו סיטואציה נורא קשה", שיתפה בראל. "העובדה שעוד ילד נרצח משגעת אותי, אני זוכרת את המלחמות הקשות בשביל שהוא ייכנס לתקופה ממושכת יותר. ערערנו והאריכו את המאסר שלו מתשעה חודשים ל-15 חודשים. כשהוא נכנס לכלא, הייתי מעט רגועה, חשבתי שהצלחתי להרחיק אותו קצת מהרחוב".

דנית בראל ז"ל (חדשות 2)

"אני מקווה שהפעם לא יוותרו לו"

"בפברואר בשנה שעברה שהוא שוחרר", הוסיפה. "התקשרו אליי מהפרקליטות לפני השחרור, שאלו אותי אם יש לי משהו להוסיף בפני הוועדה, ככה בטלפון, אמרתי להם שהוא הרג את הילדה שלי, ואם אתם רוצים שאחרים יהרגו, אז אתם יכולים לשחרר אותו".

מאז הרצח במועדון בראל מאוד מוטרדת. "יפתח הלך סתם כמו שהבת שלי הלכה סתם", אמרה. "זה לא סוד שדנית הייתה חברה שלו, היא הכירה אותו בפארק. החברות שלה סיפרו על הח'ברה האלה, 'חבורת הזבל'. חלק מהעצורים במקרה הזה, גם אז הופיעו לנו בבתי המשפט, ליוו את קלדרון".

האם מקווה שהסתבכותו החדשה של קלדרון תביא למאסרו. "אני מאמינה שהפעם הוא יירקב בכלא כמו שביקשתי בעבר, אני מקווה שהפעם לא יוותרו לו, אם עוד פעם מערכת החוק תוותר, אז הוא ימשיך לפגוע, כל שלוש שנים הוא יוריד נשמה אחרת", הבהירה בראל.