לנסקי מגיבה לחשדות נגדה: "הכל שקרים"

שיאה של האצנית אולגה לנסקי ל-100 מטרים מיום שבת האחרון בסכנה. לנסקי לא התייצבה לבדיקת שרידי סם ביום ראשון משום שנאלצה לטוס בדחיפות לאוקראינה בשל מצבה הבריאותי של סבתה. "כל מה שנכתב מבוסס על שמועות ושקרים. לא השתמשתי בשום סם", טענה לנסקי והוסיפה: "המצב הבריאות של סבתי חשוב לי יותר מהכל"

"הייתי בדרכי לאצטדיון כשהבדיקה התבטלה" (מרכז הספורט הלאומי)

האצנית אולגה לנסקי, מי ששברה ביום שבת האחרון את השיא הישראלי המיתולוגי בריצת 100 מטרים, מגיבה לראשונה על האפשרות שהשיא יישלל ממנה. "כל מה שנכתב עליי מבוסס על שמועות ושקרים", טוענת לנסקי ומוסיפה: "אני מוכנה לעבור את הבדיקה ברגע שאשוב ארצה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבוקר פורסם כי לנסקי לא התייצבה ביום שלאחר שבירת השיא לבדיקה לגילוי שרידי סם. בעקבות אי ההתייצבות צפויה לנסקי לעמוד לדין משמעתי של הוועדה למניעת הסימום בספורט, אשר עשויה לבטל את התוצאה שניפצה את שיאה של אסתר רוט-שחמורוב.

לטענת לנסקי היא לא התייצבה לבדיקה לאחר שנאלצה לטוס בדחיפות לאוקראינה בשל מצבה הבריאותי של סבתה. "בשבת בצהריים הודיעו לי שאצטרך להתייצב בסביבות 6 וחצי בערב באצטדיון הדר יוסף לבדיקה. כבר הייתי בדרכי לאצטדיון ואז התקשרו אליי והודיעו שהבדיקה מבוטלת", מספרת לנסקי מאוקראינה. לדבריה, הבדיקה התבטלה "עקב בלאגן שהיה אצל הבודקים".

לנסקי תידרש לתת הסברים

בלילה התבשרה לנסקי כי סבתה התאשפזה ומצבה קריטי והיא נאלצה לעזוב את הארץ מבלי לבצע את הבדיקה. "נכון לעכשיו המצב הבריאותי של סבתא שלי חשוב לי יותר מכל דבר אחר", שיתפה לנסקי.

לנסקי שברה את תוצאתה של רוט-שחמורוב במהלך תחרות שנערכה בסוף השבוע באיצטדיון הדר יוסף. האצנית עצרה את השעון על 11.42 שניות ושיפרה את השיא שקבעה רוט-שחמורוב באולימפיאדת מינכן 1972 בשלוש מאיות.

יו"ר איגוד האתלטיקה, דורון קופמן, מסר בתגובה על האירועים כי "הנסיעה של אולגה הייתה בניגוד מוחלט לנהלים והיא תידרש להסברים בפני בית הדין של הוועד האולימפי עם חזרתה ארצה".