יממה לפני הטביעה: עמית שיחק בבריכה

בני משפחת סופר השתעשעו בבריכה בצימר ביישוב חד נס במהלך החג, בלי לדעת שהחופשה תהפוך לאסון באותה בריכה ממש: עמית, בן 4, טבע במקום לאחר שככל הנראה נפל פנימה. "הוא אהב מאוד מים", סיפרה אמו

היממה לפני מותו הטראגי של עמית נתן סופר בן הארבע בטביעה בבריכה בחדר ההארחה ביישוב חד נס שבגולן הייתה מאושרת. הוא עשה את מה שהכי אהב - לבלות במים. בסרטונים שצילמו בני משפחתו והעבירו לידי חדשות 2 נראה עמית קופץ לידי אביו החורג בבריכה בה טבע יום לאחר מכן, ונהנה לשחק במים של אחד מנחלי הצפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

שירלי סופר, אמו של עמית, תיארה היום בשיחה עם חדשות 2 Online את השתלשלות האירועים שהובילה למותו של בנה במהלך החג. לדבריה, היא ובעלה, שאינו אביו הביולוגי של עמית, עשו ככל שביכולתם להגן עליו. "הוא היה ילד בן ארבע, הוא לא ידע מה זה סכנה והוא אהב מאוד מים", אמרה.

עמית בנחל יום לפני הטביעה (באדיבות המשפחה)

ילד שאהב מים (באדיבות המשפחה)

"יש שני שערים לבריכה, האחורי היה חצי שבור", סיפרה סופר. "עמית כנראה טיפס לבריכה דרך שער שלא היה נעול, ניסה לגעת במים - ונפל פנימה". האב החורג, שידע כמה עמית אהב להיות במים, מיהר אל הבריכה. "בעלי התעורר משנת הצהריים בגלל הבכי של התינוק והבחין בכך שעמית לא נמצא - הוא הלך לחפש אותו קודם כל בבריכה".

סופר סיפרה כי עמית נמצא צף על המים, ללא רוח חיים. "לא היה שם מציל אז אחותי ניסתה לבצע החייאה", תיארה את ניסיונות ההצלה. "אחר כך אני וגיסי, שנסענו לבוקעתה, הגענו לצימר וראינו את האמבולנס. התפללתי שזה לא הילד שלנו. אני עדיין המומה ממה שקרה אחר כך".

בעלי הצימר מסרו בתגובה כי הם משתתפים בצער המשפחה. מחקירת המשטרה עולה כי במקום הייתה גדר ושער כנדרש ואין חשד לרשלנות מצד בעלי הצימר.