הושחתה אנדרטת נרצח בפיגוע ירי

במהלך החג הושחתה האנדרטה לזכרו של גלעד זר ז"ל, קב"ט המועצה האזורית שומרון שנרצח בפיגוע ירי במאי 2001. ראש מועצת שומרון טען כי פלסטינים הם אלה שעומדים מאחורי המעשה. "הם רוצחים ואז שורפים את מצבות הקורבנות ופוגעים במשפחה פעם נוספת", אמר

האנדרטה שהושחתה, היום (ביטחון קדומים)

האנדרטה לזכרו של גלעד זר ז"ל, ששימש כקצין הביטחון של המועצה האזורית שומרון ונרצח בפיגוע ירי במאי 2001, הושחתה במהלך החג בידי אלמונים. האנדרטה לזכרו של זר, בן 40 במותו, רוססה כולה בצבע שחור ביום בו עלו בני משפחתו ל"חוות גלעד" בשומרון, הקרויה על שמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

לטענת המתנחלים תושבי האזור, תושבים פלסטינים הם אלה שעומדים מאחורי המעשה. "מצער לראות עם איזה חיות אדם אנחנו מנסים להגיע לשלום", אמר גרשון מסיקה, ראש המועצה האזורית שומרון. "רוצחים - ואז, בעזות מצח, מגיעים לשרוף את אנדרטת הזיכרון ולפגוע במשפחה פעם נוספת. אני מקווה שהדבר יזכיר לכל רודפי השלום את ההיגיון המועט שיש ברדיפה אחר שלום עם פרטנר לא אנושי".

מנסים לתקן את הנזק שנגרם, היום (ביטחון קדומים)


איתי זר, אחיו של גלעד ז"ל, הצטרף לדבריו של מסיקה: "זו דרכם של אויבינו הערבים. רוצחים, ואחר כך שורפים את המצבות. אני מאמין שכוחות הביטחון יתפסו את המשחיתים. נמשיך להנציח את גלעד בכל דרך אפשרית".

זר, תושב איתמר, נרצח בעת מילוי תפקידו ב-29 במאי 2001 בפיגוע ירי שביצעו מחבלים מגדודי אל אקצה בין קדומים ליצהר. רכב הביטחון בו נסע זר ספג מטח יריות וככל הנראה שהמחבלים שפתחו באש, התקרבו לרכב על מנת לבצע וידוא הריגה. זר הובא למנוחות בבית העלמין בקרני שומרון.