תרבחו ותסעדו: ישראל חוגגת את המימונה

המוני בית ישראל ציינו אמש את סוף חג המצות בשולחנות עמוסים מתוקים, מוזיקה וריקודים. כמיטב המסורת, פוליטיקאים רבים השתתפו בחגיגות. היום צפויה החגיגה להימשך בפארקים ובגנים הלאומיים. במקביל, נרשמו אמש תורי ענק למאפיות ברחבי הארץ

"הבית היה פתוח עד השעות הקטנות": חג הפסח הסתיים וחגיגות המימונה המסורתיות נפתחו אמש (ב') ברחבי הארץ. שולחנות עמוסים בממתקים, ריקודים ושירים קיבלו את פני האורחים, בהם גם פוליטיקאים רבים. במאפיות רבות נרשמו תורי ענק כחלק מ"הבהלה לחמץ" של צאת החג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבהלה לחמץ (עודד קרני)

גם נשיא המדינה שמעון פרס השתתף בחגיגת המימונה המרכזית המסורתית בירושלים, באירוח פדרציות יהודי מרוקו וצפון אפריקה. "חג שמח לכל עם ישראל ולעם היהודי בתפוצות", אמר. "שנדע שלום וברכה ביחד. תרבחו ותסעדו".

ח"כ רגב נערכת (פייסבוק)

גם הנשיא חוגג (אהרן והבה)

אלפי בתים בישראל פתחו את שעריהם לאורחים רבים והגישו מטעמים אחרי שבוע נטול חמץ. החג המיוחד, שהובא לישראל על ידי יוצאי מרוקו, נחגג אמש בעיקר בבתים הפרטיים, כשהיום צפויים כשני מיליון בני אדם לצאת ולחגוג בפארקים ובגנים ברחבי הארץ.

בין החוגגים הייתה גם ח"כ מירי רגב (הליכוד-ביתנו) שיצאה לסבב מימונות עם צאת החג. "אכלנו מופלטות מרוחות בדבש ובחמאה - טעים וכמובן משמין", כתבה רגב בעמוד הפייסבוק שלה. "אבל מי סופר קלוריות אחרי החג הארוך והטעים הזה? נחשוב על דיאטה יום אחרי המופלטות", הוסיפה רגב.

ח"כ רובי ריבלין חוגג (עודד קרני, מאקו)

חגיגה נשיאותית. פרס מתארח במימונה (מוישי ניילנדר)

בלוד מטגנים את המופלטה הגדולה בעולם

בעיר לוד יחגגו היום את המימונה בגדול: תושבי העיר מכינים לכבוד החג את המופלטה הגדולה בעולם - בקוטר של כשלושה מטרים. התושבים ינסו להיכנס לספר השיאים של גינס ולשבור את השיא של התאחדות המלונות באילת שנקבע ב-2002 ועומד על 2.5 מטר.

המופלטות כבר מוכנות (מור לוי)

לצורך טיגון המופלטה הכינו עובדי העירייה מחבת ענקית בקוטר של שלושה מטרים שתוצב ברחבת החגיגות. נציגי העירייה פנו למאפיית "אנג'ל" בעיר וקיבלו הדרכה כיצד לטפל בבצק, שיכיל 23 קילוגרמים של קמח, וכ- 12 ליטר שמן ומים.

עם צאת החג, תורים ארוכים השתרכו אמש במאפיות רבות ברחבי הארץ, בתום שבוע של אכילת מצות. אחרי החגיגות הערב, בקק"ל מצפים לסכם היום את החג בשיא של לא פחות משני מיליון מבקרים בחניוני הנופש ובפארקים העירוניים, רבע מאוכלוסיית המדינה.

חגיגות ברחבי הארץ (כפיר אלמליח)

חוגגים מימונה בליכוד (חדשות 2)

בשדרות לא נותנים למתיחות להשפיע על החגיגות

אחרי מטח של תשע רקטות קסאם שנורה אתמול מרצועת עזה לעבר שטחי העיר, בשדרות התושבים חגגו את המימונה כרגיל. בשיחה עם חדשות 2 Online הבהיר אתמול גורם בכיר בעירייה: "החגיגות יימשכו כרגיל, לא ניתן לטרוריסטים לשבש לנו את שגרת החיים".

"מבחינתנו אין שינוי בהוראות ואנחנו קוראים לכל התושבים לחזור לשגרה", אמר הגורם. "במתנ"ס בעיר תיערך המימונה העירונית המסורתית וראש העיר קורא לכולם לבוא לחגוג איתנו".