רשות הטבע והגנים: כמיליון וחצי טיילו במהלך החג

מאות אלפי בני אדם בחרו לצאת במהלך ימי חג הפסח לחיק הטבע, ולטייל בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים. במקביל, נערכים באתרי התיירות השונים לקליטת שני מיליון בני אדם, שישתתפו מחר בחגיגות המימונה

מטיילים בחג, השבוע (תום עמית)

שעות ספורות נותרו עד לסיומו של חג הפסח, וברשות הטבע והגנים וקק"ל כבר החלו לסכם את כמויות המטיילים האדירות במהלך ימי החג. על פי ההערכות, כשני מיליון בני אדם צפויים לבקר מחר בחניוני הנופש ובפארקים העירוניים במסגרת חגיגות המימונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמיליון וחצי מטיילים פקדו במהלך החג את השמורות והגנים הלאומיים ברחבי הארץ. האתרים המבוקשים ביותר היו הגן לאומי עין גדי, שמורת הבניאס, נחל עיון, נחל פרת, נחל עמוד ועיינות צוקים.

מי שביקש לנפוש בחופי הים, עשה זאת בעיקר בחוף הבונים, בית ינאי, ופלמחים. בנוסף, נוכחות גדולה של מטיילים נרשמה גם בקיסריה, בית שאן, עין חמד וגן לאומי ירקון. ברשות הטבע והגנים ציינו כי מדובר בעלייה במספר המטיילים בהשוואה לחג אשתקד.

עומס נרשם בחופים השונים (אורי נווה)

30 מבצעי חילוץ בימי החג

בין היתר, אתרי הבילוי המובילים בחג היו אגמון החולה בגליל העליון, יער אילנות בשרון ואזור התצפיות ומאגרי המים בחבל הבשור. יערני קק״ל חילקו במוקדי הבילוי ביערות שקיות, על מנת להתמודד עם כמויות האשפה שנאספו בחג, הנאמדות בכמה טונות. פקחי היערות ביקשו מקהל המטיילים לקחת את האשפה עמו. בקק"ל ציינו כי היענות המטיילים הייתה משביעת רצון ברוב חלקי הארץ.

במקביל, נרשמו גם לא מעט מבצעי חילוץ של מטיילים שנתקעו במסלולים השונים. בימי החג נערכו כ-30 חילוצים, מרביתם בגולן ובהרי אילת בעיקר בשל התייבשות, תשישות ופגיעות קלות בגפיים.

מאות אלפים ביקרו באתרים השונים (סאס פיאלקו)

לצד המטיילים בחיק הטבע ברגל, היו גם אלה שהעדיפו ליהנות בכבישים. מאות אלפי רוכבי אופניים נהנו ממזג אוויר אביבי ומאלפי הקילומטרים של שבילי הרכיבה בכל רחבי הארץ. האזורים בהם קלטו את רוב הרוכבים היו הרי ירושלים וחבל מודיעין, רמות מנשה ואזור יקנעם וביער יתיר בצפון הנגב.