ואדי ערה: מאות מפגינים נגד פעולות "תג מחיר"

עשרות שוטרי יס"מ ושוטרים סמויים נפרסו לאורך כביש 65 באזור ואדי ערה, בעקבות הפגנת מחאה של ערביי ישראל נגד פעולת "תג מחיר" באום אל-פחם בסוף השבוע האחרון. אחד ממארגני ההפגנה: "המשטרה לא מצליחה לעצור את האחראים". כביש 65 נחסם ונפתח לתנועה

כ-1,500 בני אדם השתתפו היום (שני) בהפגנת ענק באזור ואדי ערה, כאות מחאה על פעולת ה"תג מחיר" שבוצעה בעיר אום אל-פחם במהלך סוף השבוע האחרון. המשטרה נערכה בכוחות מתוגברים על כביש 65 שנחסם לתנועה ולאחר מכן נפתח לתנועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפגינים במקום קראו לממשלה לפעול נגד מבצעי ההשחתה בתוך שטחי המדינה ואמרו כי מדובר בפעולות טרור. במהלך ההפגנה הניפו המשתתפים שלטים בהם נכתב: "שורפי מסגדים - נזק למדינה", ו"תג מחיר- ארגון טרור". 

את ההפגנה ארגנה ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל ועיריית אום אל-פחם. המארגנים מחו על הצתת דלת המסגד ערק אל- שבאב שבעיר וריסוס כתובות נאצה על החומה המקיפה אותו. לטענת המארגנים, המשטרה והשב"כ נכשלו בכך שלא הצליחו לשים את ידם על מבצעי ההשחתה.

שלטי ההפגנה

גורם בעיריית אום אל-פחם אמר לחדשות 2 Online כי "בכל פעולות התג מחיר שהיו עד היום בתוך שטחי מדינת ישראל, לא שמענו שהצליחו לעצור את האחראים למעשה הזה. זה דבר מוזר. הגורם הוסיף כי "לא שמענו שהמשטרה עשתה מספיק כדי לתפוס את האחראים".

"המחאה היום לגיטימית כדי להשמיע את קולנו נגד כל מי שינסה לפגוע במקומות הקדושים שלנו", הוסיפו בעירייה. "זהו אקט מחאתי לגיטימי ודמוקרטי וכולנו תקווה שאנשי החוק יצליחו לשים את ידם על מי שביצע את פעולות הטרור הללו".

תג מחיר באום אל פחם (פוראת נסאר)

חקירת המשטרה נמשכת

במקביל, המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים לקראת הפגנת המחאה נגד פעולות תג מחיר בוואדי ערה. כוחות גדולים של יס"מ ומשטרה פרוסים לאורך כביש 65 ובכל צמתי ואדי ערה. ציבור הנהגים מתבקש להימנע משימוש בכביש.

במקביל, המשטרה ממשיכה בחקירת פעולת "תג מחיר" שבוצעה ביום שישי האחרון במסגד, במסגרתה הוצתה דלת המסגד ורוססה כתובת נאצה בה נאמר: "צו תפיסה, ערבים החוצה".