שדרות: נערכים למימונה בצל הרקטות

בעיר הדרומית נמשכות ההכנות לחגיגות המימונה למרות מתח של תשע רקטות שנורה הבוקר לעבר העיר. אחת הרקטות פגעה בכביש בעיר וגרמה נזק למספר חנויות. בשיחה עם חדשות 2 Online הבהיר בכיר בעיריית שדרות: "לא ניתן לטרוריסטים לשבש לנו את שגרת החיים"

זירת הנפילה בשדרות (רוני מרדכי, חדשות 2)

אחרי מטח של תשע רקטות קסאם שנורה מרצועת עזה לעבר שטחי העיר, בשדרות ממשיכים התושבים להתכונן לחגיגות המימונה שייערכו הערב (ב'). בשיחה עם חדשות 2 Online הבהיר גורם בכיר בעירייה: "החגיגות יימשכו כרגיל, לא ניתן לטרוריסטים לשבש לנו את שגרת החיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מבחינתנו אין שינוי בהוראות ואנחנו קוראים לכל התושבים לחזור לשגרה", אמר הגורם. "במתנ"ס בעיר תיערך הערב המימונה העירונית המסורתית וראש העיר קורא לכולם לבוא לחגוג איתנו".

הירי לעבר שדרות (רוני מרדכי, חדשות 2)

"מדובר באירוע חמור מאוד", הבהיר הגורם, אך הוסיף כי לא נרשמה בהלה של ממש בעיר, שכבר הורגלה למטחי הירי מהרצועה. "אנחנו סומכים על כוחות הביטחון ועל צה"ל שיעשו עבודתם להחזיר את השקט".

מאז שעות הבוקר נורו תשע רקטות לעבר שדרות ויישובי עוטף עזה. מרבית הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים מבלי לגרום לנפגעים או לנזק, אך אחת מהן התפוצצה על כביש בשדרות. מספר חנויות בקרבת מקום ניזוקו.

רקטה התפוצצה בתוך שדרות (רוני מרדכי, חדשות 2)

בעקבות הירי הוקפצו שני מסוקי קרב שסיירו מעל צפון רצועת עזה וביצעו ירי הרתעתי לעבר מספר נקודות חשודות. בשעות הבוקר נמסר כי פלסטינים ירו רקטת RPG לעבר כוח צה"ל שעסק בפעילות שגרתית באזור גדר המערכת בדרום.

בתגובה ביצע הכוח ירי מרגמות למרחב. באירוע לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי הם "רואים בחומרה כל ניסיון לפגוע באזרחי מדינת ישראל ובכוחות הביטחון".