פרס לרב יוסף: "יש לשמור על האחדות"

כמדי שנה, פקד הנשיא פרס את ביתו של הרב הראשי הספרדי לרגל חג הפסח, והדגיש בפני הרב יצחק יוסף את חשיבות האחדות בעם. "אסור לתת להתפוררות לפגוע בנו", אמר פרס על רקע הדיון הציבורי אודות השוויון בנטל. הרב יוסף השיב לו: "דווקא בתקופה הזו, כשיש אנשים שגורמים לפילוגים, לנשיא יש את היכולת לאחד את כל חלקי העם"

כמדי שנה, קיים הבוקר נשיא המדינה שמעון פרס את ביקור חג הפסח המסורתי בביתו של הרב הראשי הספרדי, הרב יצחק יוסף. "צריך לשמור על אחדות העם ולא לתת להתפוררות לפגוע בנו", אמר פרס לרב יוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עמנו אינו גדול וידע חורבן וסבל", המשיך פרס. "מה ששומר על העם זה לא גודלו אלא גדולתו הערכית, המוסרית והרוחנית. העם היהודי צריך להתבסס על עשרת הדיברות, על ערכי רדיפת השלום והרבצת התורה".

הרב יצחק יוסף קיבל בחום את פני הנשיא פרס ואמר: "לכבוד הוא לנו לארח בחג הפסח את נשיא המדינה. שמך ייחרט לדורות בתולדות ימיו של עם ישראל כמי שהקדיש את כל חייו למען העם ולמען המדינה, מסורת ביקורך כאן מוכיחה את היכולת לחבר בין כל חלקי העם, ואת הכבוד שאתה רוחש למסורת ישראל ולרבני ישראל".

גם הרב יוסף התייחס לתקופה המתוחה במגזר החרדי בעקבות הדיון הציבורי על השוויון בנטל. "דווקא בתקופה הזו, כאשר לפעמים יש אנשים שגורמים לפילוגים בעם ישראל, לנשיא יש את היכולת לאחד את כל חלקי העם".

מבית הנשיא נמסר כי הנשיא יברך את הרב הראשי האשכנזי דוד לאו בשיחה אישית בהמשך החג, זאת משום שהרב לאו נמצא בחופשה מחוץ לביתו.