"אנחנו מיואשים": שנתיים לאסון בהר הרצל - חבריה של הילה בצלאלי פונים ליועמ"ש

שנתיים עברו מאז האסון בהר הרצל שבו נהרגה הקצינה סגן הילה בצלאלי ז"ל, וכתבי אישום עדיין לא הוגשו נגד האחראים למחדל. כעת, לקראת ציון השנתיים למותה, החליטו חבריה של בצלאלי לפנות באופן אישי ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לקדם את ההליך המשפטי ולמצות את הדין עם העבריינים

סגן הילה בצלאלי ז"ל (חדשות 2)

שנתיים עברו מאז מותה של סגן הילה בצלאלי ז"ל בהכנות לטקס יום העצמאות בהר הרצל, ועדיין לא הוגשו כתבי אישום נגד האחראים למחדל. בחמישי הקרוב יפקדו את קברה של הילה בני משפחתה וחבריה, ולקראת ציון השנתיים למותה החליטו חבריה לפנות באופן אישי ליועץ המשפטי לממשלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתבים שיישלחו בימים הקרובים לעו"ד יהודה וינשטיין ולפרקליטות המדינה, יקראו חבריה של בצלאלי לגורמים הרלוונטיים לקדם את התהליך ולמצות את הדין עם מי שהוביל למותה של הקצינה.

"פנייתנו אליך נובעת מתחושת ייאוש, תסכול ומהווה מבחינתנו מעין מוצא אחרון", צוין במכתב שיישלח לווינשטיין והגיע לידינו. "אנו, חבריה של הילה לוחמים את המלחמה שהילה כבר לא יכולה ללחום. אנו עומדים מיואשים נוכח התנהלות הפרקליטות בפרשה זו".

"הילה אמנם לא תחזור והכאב יהיה מנת חלקנו לעד", המשיכו חבריה במכתב, "אך עשיית הצדק בפרשה תוביל בהכרח למודעות ציבורית וממשלתית ולהבנה כי זלזול בבטיחות הקהל והמשתתפים באירועים באשר הם (פרטיים או המוניים), הינה אבן נגף בחברה הישראלית שעלינו להוקיע במהרה". המכתב נחתם בבקשה אישית מהיועץ המשפטי לממשלה להתערב בהליך המשפטי "ותקווה כי הצדק יעשה וכי תחלואת 'תרבות הסמוך' תעבור מאיתנו הלאה".

"בפרקליטות רק מבטיחים הבטחות סרק"

"אנחנו מרגישים שבשנתיים האחרונות יש פה מחדל משפטי עמוק", סיפר לחדשות 2 Online אלעד רביב, אחד מחבריה של סגן הילה בצלאלי ז"ל. "יש לנו תחושה שהפרקליטות רוצה לעשות לעצמה שם בתיקים גדולים כמו ראש הממשלה ושוכחת תיקים חברתיים חשובים".

רביב אף הדגיש כי הוא ויתר החברים ממשיכים לנסות לגייס תמיכה ומנופי לחץ על הפרקליטות כדי שתקדם את ההליך המשפטי. בנוסף הם פונים לפוליטיקאים וגורמים א-פוליטיים שבחלקם אף הילה ז"ל הייתה מעורבת בצעירותה. כמו כן, העלו החברים עצומה לרשת שמטרתה לגייס תמיכה ציבורית.

סגן הילה בצלאלי ז"ל, שהייתה אמורה להיות אחת מנושאות הדגלים בטקס הדלקת המשואות לפני שנתיים, נהרגה במהלך החזרות לאחר שגשר התאורה שהוצב במקום קרס על 120 החיילים שעמדו ברחבה. לטקס בשנה שעברה לא הוקמה קונסטרוקציה דומה, והתאורה נישאה על מנוף - זאת על מנת למנוע קריסה.

לאחר האירוע הטרגי עצרה משטרת ירושלים כמה מאחראים לבניית הקונסטרוקציה שקרסה, ביניהם מהנדס המבנה אורן ורשבסקי, יועץ הבטיחות יצחק צוקר, מפיק האירוע אלכס סלע והאחראי לבניית גשר התאורה שקרס מטעם חברת "עיצוב במה", אלעד לביא. המשטרה הגיעה למסקנה כי יש להעמידם לדין בגין גרימת מוות ברשלנות וסיימה את החקירה בעניין.

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.