4 נערים מאזור חיפה והקריות נפגעו משתיית אלכוהול

מד"א העניק טיפול רפואי לארבעה נערים מאזור חיפה והקריות, שנפגעו משתיית אלכוהול במועדונים במפרץ חיפה. מצבם של הארבעה הוגדר קל. זמן קצר לאחר פינויים, פרצה קטטה בין בני נוער נוספים שהיו במצב שכרות באזור המפרץ

אילוסטרציה (חדשות 2)

שתו הרבה יותר מארבע כוסות: ארבעה קטינים מאזור חיפה והקריות, בגילאי 14-16, נזקוו לטיפול רפואי לאחר שנפגעו משתיית אלכוהול מופרזת. צוותי מד"א כרמל טיפלו בבני הנוער, שנמצאו בגילופין לאחר שבילו במועדונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע הראשון התרחש סמוך לשעה 23:00, בו נמצא נער בן 14 מוטל ברחוב אלכסנדר זייד בקרית חיים, לאחר שלדברי חבריו שתה אלכוהול במסיבה לנוער באחד מהמועדונים במפרץ חיפה. לאחר טיפול רפואי, פונה הנער במצב קל לבית החולים רמב"ם בחיפה.

לאחר זמן קצר הוזעקו הצוותים לאותו מועדון, לאחר שנער בן 14 נמצא על ידי עוברי אורח כשהוא ללא הכרה. הוא פונה על ידי צוותי מד"א לבית החולים רמב"ם כשמצבו מוגדר קל. זמן קצר לאחר מכן נמצא בסמוך לאותו מועדון נער בן 16 עם סימני שתיית אלכוהול מופרזת, וגם הוא פונה לבית החולים רמב"ם. סמוך למועדון אחר במפרץ חיפה נמצא נער אחר בן 16 כשהוא בגילופין, ומצבו הוגדר קל.  

השתייה המופרזת התפתחה לקטטה במועדון: לאחר שפונו ארבעת בני הנוער שנזקקו לפינוי, התרחשה קטטה באותו מועדון במפרץ חיפה בו בילו לדבריהם שלושה מבני הנוער שנפגעו. הקטטה הסתיימה ללא נפגעים. 

"לאחר שהתעורר, הנער הביע חרטה"

לדברי בכירים במד"א כרמל, בני הנוער שנפגעו הלילה הם חלק ממגמה גדלה של שתייה מופרזת של אלכוהול בקרוב נערים: "הזעקת ניידות מד"א לבני-נוער המצויים בגילופין ממשיכה להיות במגמת עליה". בשנה האחרונה טיפלו צוותי מד"א כרמל ביותר מ-90 אירועים של בני נוער בגילופין באזור חיפה והקריות, המהווים עלייה של כ-150% באירועים אלו בחמשת השנים האחרונות.

מז"ש עופר יעקב, דובר מד"א כרמל והפראמדיק שטיפל הלילה באחד מבני הנוער שפונה לבית חולים, סיפר כי הנער נמצא מוטל בסמטה חשוכה ובקרבה לאותו מועדון בו בילה, כאשר הוא מחוסר הכרה. "כשהגענו אל הנער וביצענו הערכה ראשונית, הבנו מיד שמדובר באירוע של שתיית אלכוהול מופרזת. לאחר טיפול ראשוני וכאשר הצלחנו לאושש מעט את הנער".

לדברי יעקב, הנער "הביע חרטה על מה שהיה וסיפר כי מלבדו היו עוד בני נוער רבים בגילופין עימו. מדובר בתופעה גוברת לה השלכות התנהגותיות ובריאותיות העלולות להזיק באופן משמעותי לגוף ואף לעלות בחיים של אותם בני נוער".

ממחלקת הדרכה של מד"א נמסר כי במידה ונתקלתם באדם ששתה כמות מופרזת של אלכוהול עם ירידה ברמת ההכרה וחשש לחייו, יש להזעיק את מד"א בהקדם בטלפון 101, לדאוג להשכיבו על הצד ולשמור על חום גופו עד להגעת צוות מד"א למקום.