טיול פסח הסתיים בחילוץ מוסק מתוך נקיק במדבר

מזג האוויר, תנאי השטח ועומס המטיילים הקשו על אנשי יחידת החילוץ ערד בפינוי מטיילת בת 50 שפרקה את האגן בנחל אשלים. למרות זאת, החילוץ המורכב בוצע בהצלחה, והפצועה פונתה לבית החולים סורוקה. "מזל שהמסוק העיף דברים עלינו ולא על המטיילים", סיפר סגן מפקד יחידת החילוץ

לא כך תכננה מטיילת כבת 50 לסיים היום את הטיול בנחל אשלים שבמזרח הנגב: המטיילת פרקה את האגן במהלך הטיול, נפצעה בינוני ופונתה באמצעות מסוק לבית חולים. החילוץ המורכב בנקיק הנחל תועד במצלמת צוות החילוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"קיבלנו בצהריים קריאה על אישה שנפצעה בנחל עם חשש לשבר בברך, וכשהגענו התברר שזה יותר גרוע - היא פרקה את האגן. זה כואב מאוד ואי אפשר לזוז", הסביר לחדשות 2 Online סגן מפקד יחידת החילוץ ערד, אורן אריאלי. "הגענו למקום והבנו שאפשר להוציא אותה רק עם מסוק".

המקום בו היא שכבה, ללא יכולת לזוז, בעומק הנקיק, סיבך מאוד את אנשי יחידת החילוץ ערד ויחידת החילוץ של צה"ל 669. למרות זאת, הם הצליחו לפנות אותה במסוק, בעזרת כבלים, לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

הנקיק הצר הקשה מאוד על החילוץ במסוק. "החילוץ היה קשה גם בגלל הרוחות", סיפר אריאלי. "חששנו שהמסוק המתקרב יעיף חפצים באוויר כשהנחל מלא במטיילים בגלל חול המועד. הרחקנו את כולם משם. מזל שהמסוק העיף דברים עלינו ולא על המטיילים".

בימים אלה, בהם מאות אלפים יוצאים לטייל, עבודתה של יחידת החילוץ ערד עמוסה במיוחד. בשבוע שעבר חולצו ארבעה מטיילים, שלשום חולצו שניים, והיום, זה היה החילוץ היחיד.