מחדל אבטחה? אזרח הגיע למרחק נגיעה מהמפכ"ל

תושבים ישראלים רבים זועמים על התנהלות המשטרה, ואחד מהם הביע באופן בוטה את דעותיו בפני המפכ"ל במסעדה בתל אביב. המפכ"ל עצמו לא התייחס ישירות להאשמות, אך עולה השאלה כיצד הצליח אדם להתקרב מרחק נגיעה מדנינו בלי שהמאבטחים מנעו זאת ממנו

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו אמנם לא מרבה להתייחס בכלי התקשורת לפרשיות האחרונות במשטרה, אך נראה שהציבור לא מוותר לו. כשישב לאכול ארוחת צהריים ביום חמישי האחרון במסעדה בתל אביב ניגש אליו אזרח, למרות שמדובר באישיות מאובטחת, והטיח בו מקרוב מאוד האשמות על תפקוד המשטרה. דנינו עצמו אמר כי ישמח לדבר איתו במשרד ולא התייחס ישירות לטענותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאיר מנדלסון, תושב תל אביב בן 68, אכל ארוחת צהריים במסעדה סמוך למטה מחוז תל אביב, כשראה את המפכ"ל דנינו במרחק כמה שולחנות ממנו. למרות שלמפכ"ל יש מאבטח אישי, מנדלסון הצליח להגיע אל שולחנו, והטיח בו האשמות. רק אחרי יותר מדקה מתקרב המאבטח של המפכ"ל לשולחן, ומנדלסון עוזב את המקום.

"אתה שקרן או אידיוט, אתה לא יודע מה קורה אצלך?", הטיח האזרח במפכ"ל. "אני לא מאמין לך, אתה שקרן ורמאי, או שאתה לא יודע מה קורה אצלך במשטרה. אם אני הייתי המפכ"ל הייתי יודע מה קורה".

"המאבטחים לא אמרו לי שום דבר"

דנינו חזר על הזמנתו לשוחח עם מנדלסון במשרדו. "אתה 24 שעות לשירותי, אני משלם לך את המשכורת, אני לא מעוניין לדבר איתך", אמר האזרח. דנינו השיב: "אז אני לא מעוניין לדבר איתך". רק בשלב הזה התקרב אליו אחד ממאבטחי המפכ"ל, ואז התרחק מנדלסון מהשולחן.

"ראיתי אותו במקרה, זה לא היה מתוכנן", אמר מנדלסון לחדשות 2 Online. "הנחתי את המצלמה על שולחן סמוך ואף אחד מהמאבטחים לא שם לב. אחרי חילופי הדברים לא קרה כלום. המאבטחים לא אמרו לי שום דבר. אני בן 68 וכנראה שלא ראו בי איום. חזרתי לשולחן והמשכתי לאכול את ארוחת הצהריים שלי".

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "אבטחת המפכ"ל מתבצעת בהתאם לנהלים קפדניים, תוך שמאבטחיו מצויים כל העת בקשר עין ובקשב ומתערבים בהתאם לנדרש, וכך גם היה במקרה המדובר. כחלק מתפקידו ומתפיסת עולמו כמשרת ציבור, מצוי המפכ"ל במגע תדיר עם אזרחים. גם כאשר ניכר כי המגע נוצר לצורך פרובוקציה והשיח מגיע לכדי התנהגות בוטה דוגמת זו של האזרח בסרטון, אין בשיח מילולי כדי להוות איום המצריך התערבותם של המאבטחים".