האצנית ששברה את השיא של שחמורוב: "גם אני לא האמנתי"

אחרי 42 שנה, אולגה לנסקי שברה את השיא המיתולוגי של אסתר רוט שחמורוב בריצת 100 מטר, ושיפרה בכך את שיאה האישי בשלוש מאיות השנייה. "אני מתכוונת לשפר את השיא שוב", הבטיחה מיד לאחר הריצה

האצנית הישראלית אולגה לנסקי שברה היום באצטדיון הדר יוסף בתל אביב את השיא הישראלי המיתולוגי בריצת 100 מטר שאותו קבעה אסתר רוט שחמורוב לפני 42 שנה באולימפיאדת מינכן. "בהתחלה לא האמנתי לתוצאה שראיתי", סיפרה לנסקי מיד לאחר הריצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השיא של לנסקי עומד על 11.42 שניות, שלוש מאיות השנייה פחות מהשיא הקודם אותו קבעה שחמורוב ב-1972. "ממש לא ציפיתי לתוצאה הזו", סיפרה לנסקי אחרי הריצה ההיסטורית במסגרת תחרות האתלטיקה "מפעל אידלסון". "חשבתי שביכולתי לשפר את השיא השנה, אבל כבר בתחרות הראשונה? זו הפתעה גם עבורי".

התוצאה של לנסקי מהווה שיפור של 13 מאיות השנייה לשיאה האישי, והיא לא עוצרת שם. "יש לי השנה כמה תחרויות גדולות, ואני מתכוונת לשפר את השיא הזה שוב", היא מבטיחה.

זו לא הפעם הראשונה שלנסקי שוברת שיאים של אסתר רוט שחמורוב. בפעם הקודמת היה זה השיא בריצת 200 מטר, אותו שברה לנסקי אחרי 39 שנים בהן החזיקה שחמורוב בתוצאה הטובה ביותר. עם התוצאה של 23.60 שניות, לנסקי הפכה בשנה שעברה לשלישית בכל הזמנים בריצה זו.

שרת הספורט, לימור לבנת, בירכה על ההישג של לנסקי. "זהו ציון דרך חשוב מאוד ומרגש בעולם האתלטיקה הישראלית בפרט והספורט הישראלי בכלל", אמרה לבנת.