בצל השרב והאובך: מאות אלפים בטבע ובחופים

תנאי האובך והשרב לא הרתיעו את המוני בית ישראל לצאת וליהנות מימי הפסח. כ-100 אלף הגיעו אל הפארקים והשמורות ו-200 אלף נופשים פקדו את חופי הכנרת – תנועה דלילה בחופים ביחס למצופה. עומסים חריגים נרשמו בבית ינאי ובחוף פלמחים. בשעות הקרובות צפוי מזג האוויר להתקרר

עומס בחוף פלמחים (רשות שמורות הטבע והגנים, יגאל בן ארי)

יחד עם השרב והאובך, כ-100 אלף מטיילים הגיעו היום (ש') כדי לחגוג את החג בפארקים ובשמורות הטבע. בכנרת מדווחים על 200,000 נופשים שהגיעו לחופים - תנועה דלילה ביחס למצופה, ככל הנראה בשל תנאי מזג האוויר. רשות הטבע והגנים מסרה כי בכל סוף השבוע יצאו לחיק הטבע כ-400 אלף מטיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם הנופשים הגיעה גם האשפה. מאיגוד ערים כנרת נמסר כי עד כה נאספו כ-300 טון אשפה, עליה של 20% ביחס לשנה שעברה. החופים נפתחים לסירוגין בהתאם לעומסים.

ברשות הטבע והגנים דיווחו על עומס כבד בחוף הבונים, בו מתקיימת היום פעילות "פקחים צעירים". גם בנחל עמוד נרשמה תנועה ערה של מטיילים וברשות הטבע והגנים מבקשים שלא להמשיך ולהגיע לאתרים הללו בזמן הקרוב.

עננים בדרך לאכזיב (דלית חן, המייל האדום)

תחרות "פיסול בחול" (רשות שמורות הטבע והגנים, יגאל בן ארי)

מטיילים רבים פוקדים גם את חוף פלמחים במסגרת תחרות "פיסול בחול" המתקיימת במקום. תנועה ערה דווחה בנוסף בחוף בית ינאי ובאתרים: הבניאס, עין חמד והגן הלאומי ירקון.

מאות אלפים יצאו לטיולים (פלאש 90, נתי שוחט)

השרב יתחלף בהתקררות הדרגתית

בזמן שהמוני בית ישראל חוגגים בחופים ובפארקים באגף התנועה מדווחים על תנועה איטית בכביש 2 ממחלף נתניה לחבצלת. מוקדם יותר נחסם לתנועה כביש 22 מצומת כרי נעמן צפונה בשל שריפה, אך הוא נפתח שוב לתנועה והנהגים יכולים לשוב וליסוע במקום.

השרב השורר ברחבי הארץ צפוי בשעות הקרובות להתחלף בהתקררות הדרגתית. לצד רוחות חזקות בדרום צפויים טפטופים. עד יום ראשון תהיה התקררות ניכרת.