בן 10 הוכש על ידי נחש בחלמיש

ילד בן 10 הוכש על ידי נחש במהלך טיול עם בני משפחתו ביישוב חלמיש שבחבל בנימין. הנער הצעיר גילה תושייה רבה לאחר שהתעשת - והצליח להזעיק עזרה באמצעות פנייה לתושב המקום. הוא פונה במסוק לבית החולים תל השומר, כשמצבו מוגדר קשה

הצליח להזעיק עזרה לפני שהתמוטט (מד"א ירושלים)

ילד הוכש על ידי נחש ונפגע באורח קשה: היום (ו') סמוך לשעה 16:00, נמסר למד"א מרחב ירושלים על אירוע הכשת נחש ביישוב חלמיש שבחבל בנימין. צוותים רפואיים שהגיעו למקום, גילו כי מדובר בילד כבן עשר כשהוא בהכרה מעורפלת. לילד הוענק טיפול ראשוני על מנת לייצב את מצבו והוזעק מסוק על מנת לפנותו לבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרמדיק מד"א, חגי בר טוב, שהגיע למקום, סיפר כי הילד שהוכש ברגליו פנה לתושב המקום על מנת שיזעיק עזרה - והתמוטט. "כשהגענו למקום הוא היה בהכרה מעורפלת, חיוור והקיא" סיפר בר טוב. הצוות שהגיע לזירת האירוע פעל בזריזות לייצב את מצבו של הילד.

ימי חול המועד האביביים מתאפיינים בשמש חזקה ומזג אוויר נוח לבעלי החיים. זהו זמן נוח עבורם לצאת ממחבואם וכך נשקפת סכנה למטיילים.  רק לפני כשבוע וחצי, נפגעה קשה אישה בת 59, כתוצאה מהכשת נחש צפע בכף ידה במושב לימן שבגליל המערבי. האישה, תושבת מג'ד אל כרום, הוכשה במהלך עבודתה והובאה למרכז הרפואי גליל מערבי.
לאחר שקיבלה טיפול ראשוני באמצעות נוגדנים לארס הצפע, היא אושפזה במחלקת טיפול נמרץ נשימתי בה עקבו אחר מצבה והעניקו לה נוזלים וסיוע נשימתי.

תופעת הכשת הנחשים - מוקדם מהצפוי השנה

"השנה תופעת הכשת הנחשים הקדימה. כנראה שמזג האוויר החם הוציא את הנחשים משנתם הארוכה וזהו כבר מקרה ההכשה השני השנה שמגיע אל בית החולים", אמר ד"ר ניקולא מחול, מנהל מחלקת טיפול נמרץ במרכז הרפואי גליל מערבי בנהריה.

הנחש שהכיש את האישה בצפון (דוברות בית חולים גליל מערבי)


"אנחנו רגילים לראות מקרים כאלו רק בסוף אפריל או בתחילת מאי. הכשת נחש עלולה להסתיים בצורה טרגית, לכן חשוב להגיע במהירות לבית חולים במקרה הכשה. ככל שההכשה קרובה לחזה עליון, ראש או צוואר - היא עלולה להסתיים בסכנת חיים ולכן יש לקבע את המקום, לא להניח משהו קר על מקום ההכשה או למצוץ אותו, אלא לגשת לקבלת טיפול רפואי".