מאות אלפי מטיילים - וגם נשיא וראש ממשלה: פרס ונתניהו טיילו בחג

נשיא המדינה, שמעון פרס, הצטרף היום למאות האלפים שיצאו לגנים הלאומיים ולפארקים ברחבי הארץ בחופשת חול המועד - ויצא לסיור בדרום. במהלך ביקורו בקיבוץ רביבים, הספיק הנשיא להצטלם עם טלה ואף להכין מצות בעצמו. ראש הממשלה בנימין נתניהו, רעייתו שרה ושני בניהם, בחרו לטייל בצפון ושטו בכנרת

פסח בא - ואיתו גם הנשיא פרס: אל מאות אלפי הישראלים שיצאו היום (ה') לחיק הטבע על מנת לנצל את מזג האוויר האביבי ואת חופשת חול המועד הצטרף גם נשיא המדינה, שמעון פרס, שביקר במספר אתרים בדרום הארץ. במהלך ביקורו, נפגש פרס עם ילדי קיבוץ רביבים שבמועצה האזורית רמת נגב - ואף הכין מצה בעצמו, בהתאם למסורת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין היתר, ביקר הנשיא ב"חי נגב" ובגן הזאולוגי שבקיבוץ. פרס נפגש עם תושבי האזור, הצטלם כשהוא נושא טלה קטן ומילא בקבוקים בחול צבעוני ממכתש רמון. את פניו של פרס קיבלו הילדים בשירת שיר פסח מוכר, עם שינוי קל: "אביב הגיע, פרס בא", שרו הילדים לכבודו של נשיא המדינה.

במהלך הביקור, סיפר פרס כיצד עוברים עליו ימי חג הפסח, שהוא האחרון בו יכהן בתפקידו: "אתמול היינו בגליל בפסטיבל לזכרה של נעמי שמר. היו אלפי אנשים במצב רוח מרומם. בכל מקום מצב הרוח של התושבים יוצא מהכלל. הדרכים מלאות כמובן באנשים, והכל כל כך יפה".

"בכל פעם שאני מסייר בארץ הכל נראה יפה מחדש", ציין פרס. "במיוחד עבורי, שעוד בימי הכל היה שממה ובוץ. זה באמת נראה יפה מאוד, העצים נהיו יותר גבוהים. הכי מקסימים הם הילדים. כל כך הרבה ילדים יפים ומקסימים ששרים ורוקדים. זה כיף בלתי נורמלי".

בביקורו התייחס פרס גם לפיגוע הירי שאירע סמוך לחברון, בו נהרג נצ"מ ברוך מזרחי ז"ל: "אבד לנו גבר יוצא מן הכלל, מהגיבורים השקטים שיש לישראל. בפיגוע הזה התגלתה גם אישה יוצאת מן הכלל, הדס אשתו, שהתנהגה בצורה מדהימה, הצילה את חיי הילדים ולא התבלבלה לרגע".

ראש הממשלה נתניהו ומשפחתו הצטרפו למטיילים: "זה הזמן לטייל בארץ"

לא רק נשיא המדינה פשט את החליפה ויצא לטייל ברחבי ישראל. גם ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה טיילו היום יחד עם ילדיהם, יאיר ואבנר, ברחבי הגליל העליון.את היום התחילו בני משפחת נתניהו בצוק מנרה ממנו ירדו ברכבל ואחר כך סיירו באזור צדדי כדי לא להפריע למטיילים הרבים שפקדו את המקום. משם, המשיכה משפחת נתניהו לסיור בעמק החולה, שם הם נסעו עם רכבי גולף מסביב לאגמון, וצפו בציפורים הרבות שעצרו בו לחניית האביב. את היום סיימו בני המשפחה בשיט בכנרת.

"פסח הוא החג האהוב עלי, זה זמן להיזכר בחירות ובמולדת שלנו וגם לטייל עם האישה והילדים בארץ היפהפייה שלנו", אמר ראש הממשלה נתניהו. "טיילו גם אתם בנחת, ושובו הביתה בשלום".