התינוק לא התאפק, האם ילדה במונית

כשסאברין סעיד נתקפה הבוקר בצירי לידה והיא ובעלה הזמינו מונית שתיקח אותם לבית החולים "בילינסון", אלא שהתינוק לא הצליח להתאזר בסבלנות וסאברין נאלצה ללדת במושב האחורי של הרכב. בזכות תושייתם של נהג המונית והבעל, שהודרכו על ידי חובשי מד"א בטלפון איך ליילד את התינוק, עברה הלידה בשלום: "הם בכו מהתרגשות"

"לחצתי והתינוק פשוט יצא". אילוסטרציה (חדשות 2)

פקקי חול המועד גורמים ללא מעט ישראלים לבלות שעות נוספות בתוך המכוניות שלהם. את הבוקר שעבר היום (ה') על סאברין (21) ובעלה בדרכים הם כנראה לא ישכחו לעולם. בשעות הבוקר המוקדמות, בזמן שהיו אצל אמה של סאברין בפתח תקווה, החלה הצעירה להרגיש את צירי הלידה. סאברין ובעלה הזמינו מונית לבית החולים בילינסון, אלא שלתינוק היו תכניות אחרות - הוא התקשה להתאזר בסבלנות עד שהמונית תגיע לבית החולים ובמהלך הנסיעה החל לעשות את דרכו החוצה לאוויר העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הייתי במושב האחורי במונית והתינוק פשוט התחיל לצאת", משחזרת סאברין, שלה זו לידה שנייה. "זה היה מלחיץ ומפחיד". נהג המונית התקשר למוקד החירום של מגן דוד אדום וקיבל מהחובש יוסף כורדי הוראות מפורשות כיצד לנהוג. "בשעה 9:27 התקשר למוקד נהג מונית שדיווח שאישה כורעת ללדת במכוניתו", סיפר החובש. "ביקשנו ממנו לעצור ולהמתין להגעת ניידת טיפול נמרץ", אך לתינוק לא הייתה שום כוונה להמתין לאמבולנס.

לאחר מספר דקות התקשר נהג המונית שוב למוקד מגן דוד אדום ואמר שהלידה מתחילה. "הדרכנו את נהג המונית ובעלה של היולדת להשכיב אותה לאחור, לסגור את החלונות של המונית ולהדליק את החימום, "שחזר החובש. "כשהראש של התינוק החל לבצבץ הסברנו לו איך לתמוך בתינוק. הדרכנו אותו איך לא למשוך בראש של הנולד ואיך מקפידים שחבל הטבור לא יכרך סביב הצוואר שלו. אחרי מספר דקות כבר שמענו את הבכי שלו".

נהג המונית עטף את הרך הנולד במגבת שהייתה ברכב והניח על הבטן של האם. לאמבולנס שהגיע למקום נותר רק לפנות את היולדת ובעלה לבית החולים. לדברי סאברין, הלידה לא הייתה קשה. "לחצתי קצת והתינוק פשוט יצא. נהג המונית ובעלי בכו מהתרגשות", שיתפה.