יומו השני של חול המועד פסח: מאות אלפי מטיילים ברחבי הארץ

יותר מ-350 אלף מטיילים פקדו עד כה את מסלולי הטיול, הגנים הלאומיים ושמורות הטבע ברחבי הארץ. עיקר התנועה הורגשה באתרי הפיקניקים ובאתרי מים כגון הבניאס. גם היום נרשמו עומסי תנועה בכבישים רבים ברחבי הארץ. התעדכנו בכל העומסים

עם ישראל ממשיך לטייל בפסח: למעלה מ-350 אלף מטיילים פוקדים היום (ה'), ביום השני של חול המועד, אתרים ומסלולי טיול רבים ברחבי הארץ, לפי נתוני הקרן הקיימת לישראל. כבכל חג, יציאתם של המוני בית ישראל אל הטבע מלווה בפקקי תנועה המורגשים בכבישים ברחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מרשות הטבע והגנים נמסר כי תנועה ערה של מטיילים נרשמה בייחוד בשמורת טבע הבניאס, עין חמד ומערת הנטיפים. גם אתרי הפיקניקים, בהם גן לאומי בית שאן, גן לאומי קיסריה, גן השלושה וגן לאומי ירקון התמלאו בנופשים.

מדריכי קק"ל דיווחו כי אלפי משתתפים הגיעו לקחת חלק בטיולי האביב המודרכים שקק"ל מציעה בחינם במגוון יערות ופארקים. "קק"ל מבקשת מציבור המטיילים לנקוט בכל אמצעי הזהירות הנדרשים למניעת שריפות, ולשמור על ניקיון היערות והחניונים", נמסר בהודעת החברה. 

עומסי התנועה ברחבי הארץ:

כביש 90 בין צומת צמח לחופי טבריה

כביש 71 בין צומת נבות לצומת בית השיטה

כביש 65 ממחלף עירון עד לצומת בני עמי

כביש 6 ממחלף עירון עד מחלף עין תות

כביש 2 ממחלף נתניה עד חבצלת

ברמת גן נרשמים עומסי תנועה כבדים בציר אלוף שדה ובכבישים הסמוכים, בשל ריבוי מבקרים בפארק הלאומי ובספארי. "אין מה לעשות, צריך סבלנות, הגענו עד כאן אז לא נסתובב", סיפר אחד מהתקועים בפקקים שגילה אורך רוח. "רשום בווייז עוד 3 קילומטרים, אני פה כבר חצי שעה. אולי זה לא היה שווה את זה, אבל הילדים התעקשו, רצו לשאוף קצת אוויר". הילדים, מצדם, לא ידעו על הפקקים שעיכבו אותם בדרך לספארי.

מבקרים בגן הלאומי ירקון (תום עמית)

מאגף התנועה במשטרה נמסר כי מאות שוטרים ומתנדבים מאגף התנועה פרוסים בכל רחבי הארץ ומכווינים את התנועה בצירים ובצמתים הראשיים שנמצאו כמשפיעים ביותר על התנועה בהסתמך על נתוני שנים עברו. 

המדריך המלא לחול המועד: שני מיליון ישראלים ייצאו לטייל

בקק"ל מצפים לכשני מיליון מטיילים ביערות ובחניונים, בהם הכניסה חינם. בנוסף, תציע הקרן הקיימת לישראל סיורים, אירועים, טיולים ואירועי חינם לילדים ולכל המשפחה. ניתן להצטרף לסיור מודרך קצר ביער המלאכים, פארק בריטניה, יער עצמאות ארצות הברית, הסטף, פארק איילון-קנדה, יער ביריה ופארק עמק התכלת. אין צורך בהרשמה מראש. ניתן לקבל עוד פרטים מהקרן הקיימת לישראל באמצעות הדואר האלקטרוני, או בשיחת חינם 1-800-350-550.

רשות הטבע והגנים מזמינה את המטיילים להשתתף באירוע "חגיגה רומית" בבית שאן, לצפות בסוסים בהיפודרום המלכותי של הורדוס בקיסריה, להשתתף בתחרות פיסול בחול בסימן יובל לרשות הטבע והגנים בבית ינאי ופלמחים או ללמוד על נשרים בגן הלאומי עובדת.

גם מי שירצה לנצל את מזג האוויר האביבי כדי ללכת לים יוכל לעשות זאת ללא תשלום בחופים רבים ברחבי הארץ. חוף הרודס הצפוני והמערבי באילת, חופים רבים בים המלח, תחנה 1 בחוף ראשון לציון, חוף סירונית א' בנתניה, חוף אכדיה מרכז בהרצליה, חופי ירושלים, גורדון, בוגרשוב, נפרד, והצוק-צפון בתל אביב, חלק מהחופים בכנרת, חוף דלילה באשקלון, חוף הגן הלאומי אכזיב, חוף בית ינאי וחוף פלמחים יהיו פתוחים כולם לציבור ללא תשלום.