פרס לאלמנת קצין המשטרה: "בטוח שתגדלי את הילדים בדרכו"

נצ"מ ברוך מזרחי ז"ל, שנרצח בפיגוע הירי בדרך לארוחת ליל הסדר, נטמן היום בבית העלמין בהר הרצל. נשיא המדינה שמעון פרס התקשר לאלמנתו, הדס, והביע את תנחומיו. "אני יודע שליבך שבור", אמר פרס לאשת הקצין. "אני בטוח כי תהיי חזקה עבור ברוך ותגדלי את הילדים בדרכו, באמת וביושר"

הנשיא התקשר לנחם. הדס מזרחי (חדשות 2)

נשיא המדינה שמעון פרס שוחח היום (ד') עם הדס מזרחי, אלמנתו של ניצב משנה ברוך מזרחי ז"ל, שנרצח בערב חג הפסח בפיגוע ירי באזור חברון. הנשיא ביקש להביע תנחומיו ואמר כי "אני יודע שליבך שבור, לב העם כולו שבור על האובדן. ברוך היה יוצא מגדר הרגיל וגאווה לעמו, מפקד מעולה ואדם נהדר שהצטיין בכל שנטל לידיו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ברוך היה גאווה שקטה של העם", הוסיף פרס. "הוא תמיד דאג קודם כל לאחרים, והפעם את זו שהצלת את ילדייך. אני בטוח כי תהיי חזקה עבור ברוך ותגדלי את הילדים בדרכו, באמת וביושר. שלא תדעי עוד דאבה".

קברו של נצ"מ ברוך מזרחי ז"ל (יוסי זילברמן, חדשות 2)

אלמנת הקצין: "בשריקת כדור איבדתי את אהבת חיי"  

אשת הקצין הודתה לנשיא בדמעות וסיפרה לו על רגעי הירי, שבמהלכם נרצח בעלה. "ברוך הציל אותנו כשגילה את המחבל ושם גז ברכב", אמרה הדס לפרס. "הוא נפגע מהכדור ומת במקום. אני המשכתי לנסוע כשהמחבל ממשיך לירות לעברנו, הוא לא ריחם עלינו. אני מתנחמת רק בעובדה שהילדים שלי ניצלו. אהיה חזקה עבור חמשת הילדים שלי. לאט לאט אתקדם ואצליח וילדי ישרתו גם הם את המדינה".

מאות בני אדם, בהם קציני משטרה בכירים, התאספו היום בחלקת המשטרה בהר הרצל, כדי לחלוק כבוד אחרון וללוות למנוחות את קצין המשטרה. בין המשתתפים בטקס גם השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' ומפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו.

במהלך טקס ההלוויה אמרו בניו של מזרחי, נדב ויהודה, קדיש על אביהם - ומיד לאחר מכן החל שלב ההספדים. אלמנתו, הדס, מיררה בבכי מעל הקבר: "במקום להזדקן יחד וליהנות מחילופי עונה, בשריקת כדור איבדתי את אהבת חיי. נשאר רק כאב שקשה לרפא. הילדים בוכים ולא מאמינים. מי ילווה אותם לגדולה? מי ילמד אותם במסירות והתמדה? מי ייתן את הדוגמה האישית שאתה נתת גם ברגעיך האחרונים?"

מזרחי שירת קרוב לשלושה עשורים בצה"ל ובמשטרה. במשך 25 שנים שירת במגוון תפקידים בצה"ל, האחרון שבהם ביחידת 8200, כסגן-אלוף. לאחר מכן, ביוני 2011, הצטרף מזרחי למשטרה ובשלוש השנים האחרונות שימש ראש מדור טכנולוגיות ביחידת מודיעין באגף החקירות במשטרה.