חול המועד פסח: מאות אלפי ישראלים יצאו אל הטבע

300 אלף מטיילים פקדו את הגנים הלאומיים ואת שמורות הטבע ברחבי הארץ ביום הראשון של חול המועד פסח. המטיילים, שנהנו ממזג אוויר נוח, הרבו להגיע לאתרי המים השונים. וכמו בכל שנה, חול המועד פסח מתאפיין גם בעומסי תנועה בכבישים רבים ברחבי הארץ. התעדכנו בכל העומסים

אלפי מטיילים בחיק הטבע (תום עמית)

עם ישראל יוצא לטייל: כ-300 אלף מטיילים פקדו במהלך היום הראשון של חול המועד פסח את הגנים הלאומיים ואת שמורות הטבע ברחבי הארץ. באופן מסורתי, יציאתם של המוני בית ישראל אל הטבע מלווה בפקקי תנועה המורגשים בכבישים רבים ברחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תנועה ערה של מטיילים נרשמה בייחוד באתרי המים ברחבי הארץ, בהם שמורת הטבע בניאס, שמורת טבע תל דן, שמורת טבע יהודיה, נחל פרת, גם לאומי עין גדי ועיינות צוקים. גם אתרי הפיקניקים, בהם גן לאומי ירקון, גן לאומי אשקלון וגן השלושה התמלאו בנופשים.

חול המועד פסח בגנים הלאומיים (טל עקאב)

תנועה מוגברת של מטיילים הורגשה גם באתרים שבהם התקיימו פעילויות מיוחדות לחג: גן לאומי קיסריה, גן לאומי בית שאן, עין חמד, גן לאומי ממשית, גן לאומי בית גוברין, פארק אשכול ומרכז המבקרים במצפה רמון. מרשות הטבע והגנים נמסר כי במהלך היום התבצעו שלושה חילוצים בעקבות התייבשות מטיילים וסטייה משבילים מסומנים.

פעילויות מיוחדות לחג (סאס פיאלקו)

עומסי התנועה ברחבי הארץ:

כביש 90 מטבריה עד צומת כינרת ומאשדות יעקב עד צומת צמח.

כביש 722 מצומת התשבי עד צומת השומרים.

כביש 6 לכיוון צפון, ממחלף עירון עד מחלץ עין תות.

כביש 70 מבית העמק עד צומת ג'וליס וממחלף עין תות עד מחלף יקנעם.

כביש 2 ממחלף פולג עד מחלף ינאי.

כביש 1 משורש ללטרון.

כביש 38 ממחלף שער הגיא עד בית שמש.

כביש 20 לכיוון צפון ממחלף וולפסון עד מחלף ארלוזורוב.

כביש 60 מצומת שוקת לתל שבע.

פסח גם בכבישים (לירן סימון, חדשות 2)

מאגף התנועה במשטרה נמסר כי מאות שוטרים ומתנדבים מאגף התנועה פרוסים בכל רחבי הארץ ומכווינים את התנועה בצירים ובצמתים הראשיים שנמצאו כמשפיעים ביותר על התנועה בהסתמך על נתוני שנים עברו. 

המדריך המלא לחול המועד: שני מיליון ישראלים ייצאו לטייל

בקק"ל מצפים לכשני מיליון מטיילים ביערות ובחניונים, בהם הכניסה חינם. בנוסף, תציע הקרן הקיימת לישראל סיורים, אירועים, טיולים ואירועי חינם לילדים ולכל המשפחה. ניתן להצטרף לסיור מודרך קצר ביער המלאכים, פארק בריטניה, יער עצמאות ארצות הברית, הסטף, פארק איילון-קנדה, יער ביריה ופארק עמק התכלת. אין צורך בהרשמה מראש. ניתן לקבל עוד פרטים מהקרן הקיימת לישראל באמצעות הדואר האלקטרוני, או בשיחת חינם 1-800-350-550.

נופשים גם בחופים (נמרוד דלישמן)

רשות הטבע והגנים מזמינה את המטיילים להשתתף באירוע "חגיגה רומית" בבית שאן ,לצפות בסוסים בהיפודרום המלכותי של הורדוס בקיסריה, להשתתף בתחרות פיסול בחול בסימן יובל לרשות הטבע והגנים בבית ינאי ופלמחים או ללמוד על נשרים בגן הלאומי עובדת.

גם מי שירצה לנצל את מזג האוויר האביבי כדי ללכת לים יוכל לעשות זאת ללא תשלום בחופים רבים ברחבי הארץ. חוף הרודס הצפוני והמערבי באילת, חופים רבים בים המלח, תחנה 1 בחוף ראשון לציון, חוף סירונית א' בנתניה, חוף אכדיה מרכז בהרצליה, חופי ירושלים, גורדון, בוגרשוב, נפרד, והצוק-צפון בתל אביב, חלק מהחופים בכנרת, חוף דלילה באשקלון, חוף הגן הלאומי אכזיב, חוף בית ינאי וחוף פלמחים יהיו פתוחים כולם לציבור ללא תשלום.