הילד שנפצע בפיגוע הירי: "מזל שזה לא פגע לי בלב"

לאחר שהוצא הקליע מחזהו, אלמוג מזרחי בן ה-9 מבית שמש, שנפצע בפיגוע הירי באזור חברון, מתאושש. בשיחה עם חדשות 2 Online הוא אמר כי הוא מרגיש מצוין, למרות מה שקרה. אמו ורדית שיחזרה את האירוע: "שמעתי יריות, והרגשתי נתזים"

בין הפצועים בפיגוע שבו נהרג קצין המשטרה סנ"צ ברוך מזרחי בדרך לסדר פסח באזור חברון היה גם אלמוג מזרחי בן ה-9 מבית שמש. הוא נפצע כשהמכונית של אמו בה נסעו ספגה מטח של כדורים בדרך לליל הסדר בקריית ארבע. הבוקר (ד') הוא ישוחרר מבית החולים, לאחר שנותח וקליע הוצא מחזהו. "ממש מזל שזה לא פגע לי בלב", סיפר מזרחי לחדשות 2 Online. "אני מרגיש עכשיו מצוין, טוב שהכדור נעצר איפה שהוא נעצר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עכשיו אני מרגיש בסדר - הקליע כבר יצא", הוסיף מזרחי. "חשוב לי שיעצרו אותם כי הם מחבלים, אין לי מה להגיד להם. אני הרגשתי שניצלתי בחג הזה". אמו ורדית, שהייתה ברכב עם אלמוג ועם בתה לוטם, עדיין מנסה לעכל את האירוע. "לפתע שמעתי יריות, והרגשתי נתזים ולמרות הפאניקה המשכנו בנסיעה", שיחזרה האם בשיחה עם חדשות 2 Online. "הילד אמר לי 'מתחיל לרדת לי דם' ואז עצרתי את הרכב לראות מה קרה, ושוב היה מטח של ירי".

מיד לאחר מכן, היא נעצרה עם הרכב סמוך לעמדת חיילים, לשם הובהלו כוחות ההצלה וחובש צבאי. משם פונה אלמוג לבית החולים שערי צדק בירושלים. "הוא מרגיש בסדר גמור, אנחנו מחכים לשחרור", אמרה ורדית. "הבת שהייתה איתי באוטו עדיין בחרדות, אבל אנחנו נעבור את זה. אלמוג קיבל את החיים שלו במתנה".

סנ"צ מזרחי ומשפחתו

"ברוך צעק: 'מחבל, יורים' ונתן גז"

בינתיים, משפחת מזרחי ממודיעין מנסה לעכל את מותו של אבי המשפחה, סנ"צ ברוך מזרחי בן 46, נשוי ואב לחמישה, שנהרג בפיגוע הירי ויובא היום למנוחות. "ברוך צעק: 'יש מחבל', נתן גז - ואז נפגע ומת". כך, בקור רוח מעורר התפעלות, תיארה הבוקר הדסה אלמנתו, שבעצמה נפצעה קל-בינוני את האירוע הקשה.

"יצאנו ממודיעין לקריית ארבע", שחזרה הדסה מזרחי את השתלשלות האירועים המצמררת. "במחסום תרקומיא אמרנו שלום לחיילים, המשכנו בנסיעה ואחרי הכיכר הראשונה עמד מחבל ליד הכביש. ברוך צעק: 'מחבל, יורים' ונתן גז. הוא ספג קליע אחד ומת במקום. הוא נפל ונשם את הנשימה האחרונה שלו עליי".

לדבריה, רגלו של בעלה עדיין הייתה על דוושת הגז, מה שאפשר לה להשתלט על הרכב. "תפסתי את ההגה, יישרתי אותו וברחתי למחבלים", סיפרה הדסה. "המשכנו לנסוע עד שלבסוף הורדתי לאט הילוכים ועצרתי את המכונית. אמרתי לילדים להתכופף, לקחתי איזה בגד שהיה לי באוטו כדי לעצור את הדם כי גם אני קיבלתי כדור. ניסיתי להציל את עצמי כדי שלפחות תהיה לילדים שלי אמא".

הרוג בפיגוע ירי לפני הסדר - הסיקור המלא:

אלמנת הקצין שנהרג בפיגוע הירי משחזרת: "ברוך נפל עליי ונשם נשימה אחרונה"

תפילה בצל מתיחות: עשרות אלפים יגיעו למערת המכפלה

סנ"צ מזרחי נרצח בדרך לליל הסדר: "חבר אמיתי, אבידה גדולה"

נתניהו גינה את פיגוע הירי: "ההסתה ברשות הפלסטינית תורגמה לרצח"

פיגוע הירי: צה"ל ממשיך במצוד אחר חשודים

השר לביטחון פנים ניחם את רעיית קצין המשטרה שנהרג בפיגוע הירי: "אבידה גדולה לכוחות הביטחון"

נמשכות הסריקות אחר המחבל בפיגוע הירי

פיגוע ירי לפני הסדר בדרום חברון: מחבל רצח גבר ישראלי ופצע את אשתו