אלמנת הקצין שנהרג בפיגוע הירי משחזרת: "הילדים צעקו: אבא, קום, תענה"

אלמנתו של סנ"צ ברוך מזרחי שנהרג בפיגוע בדרך לסדר סיפרה אמש לחמשת ילדיהם שאבא איננו. "אזרתי כוחות והתחבקנו", סיפרה בשיחה עם תכנית הבוקר של קשת. את רגעי האימה היא זוכרת היטב: "ברוך צעק 'מחבל' - ונפגע, אני לקחתי את ההגה וברחתי"

"ברוך צעק: 'יש מחבל', נתן גז - ואז נפגע ומת". כך, בקור רוח מעורר התפעלות, תיארה הבוקר (ד') הדסה, אלמנתו של סגן-ניצב ברוך מזרחי שנהרג מאש מחבל שנפתחה לעבר המכונית שבה נסע עם משפחתו בערב החג ליד חברון. את הדברים אמרה בשיחה עם תכנית הבוקר של קשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יצאנו ממודיעין לקריית ארבע", שחזרה הדסה מזרחי את השתלשלות האירועים המצמררת. "במחסום תרקומיא אמרנו שלום לחיילים, המשכנו בנסיעה ואחרי הכיכר הראשונה עמד מחבל ליד הכביש. ברוך צעק: 'מחבל, יורים' ונתן גז. הוא ספג קליע אחד ומת במקום. הוא נפל ונשם את הנשימה האחרונה שלו עליי".

לדבריה, רגלו של בעלה עדיין הייתה על דוושת הגז, מה שאיפשר לה להשתלט על הרכב. "תפסתי את ההגה, יישרתי אותו וברחתי למחבלים", סיפרה הדסה. "המשכנו לנסוע עד שלבסוף הורדתי לאט הילוכים ועצרתי את המכונית. אמרתי לילדים להתכופף, לקחתי איזה בגד שהיה לי באוטו כדי לעצור את הדם כי גם אני קיבלתי כדור. ניסיתי להציל את עצמי כדי שלפחות תהיה לילדים שלי אמא".

"הרוצח חיית אדם". הדסה מזרחי (חדשות 2)

"הרוצח הוא חיית אדם, זה פשוט מזעזע"

אז, הוציאה הדסה את הטלפון הסלולרי שהיה ברשותה וחייגה למוקד 100 של המשטרה: "אמרתי להם שהיה פיגוע ושיבואו מהר". כשהגיעו כוחות ההצלה למקום, נאלצו הפראמדיקים לקבוע את מותו של בעלה והיא נלקחה לבית החולים שערי צדק יחד עם בנם, בן שמונה וחצי, שנפצע קל מרסיסים. הילדים שאלו מה קרה לו. הם צעקו: "אבא, קום, למה אתה לא עונה? זה קרע לי את הלב".  

אלא שארבעת ילדיהם הנוספים של בני הזוג מזרחי לא ידעו על האסון הנורא שפקד את משפחתם. "אתמול בערב השתחררתי מבית החולים", סיפרה הדסה על הרגעים שבהם הבינה שעליה לבשר לשאר הילדים את בשורת האיוב. "הם נמצאים אצל ההורים שלי בקריית ארבע. אזרתי כוחות והגעתי אחרי החג כדי להודיע להם שאבא שלהם נרצח. התחבקנו, זה קשה לחבק חמישה ביחד כשכולם עצובים. אני מקווה שנהיה חזקים; אני חייבת לחיות בשבילם". 

בסוף דבריה, שיגרה הדסה מסר חריף לרוצח בעלה. "הוא פשוט חיית אדם. זה מזעזע, ככה לא עושים". היא פינתה לראש הממשלה בנימין נתניהו ודרשה ממנו שלא לשחרר מחבלים: "זה לא נותן כלום ואנחנו לא רוצים שעוד משפחות ייהרסו".

"צעק 'יורים' ונתן גז" (דוברות משטרת ישראל)

מפקדו של ברוך מזרחי: "אבידה גדולה"

ברוך מזרחי שירת במחלקת הסיגינט במשטרה ומפקדו, תנ"צ י' סיפר כי את חייו הקדיש לשתי אהבותיו הגדולות - משפחתו והמדינה. "מדובר באבידה בראש ובראשונה למשפחתו ובאבידה אישית ומקצועית גדולה לאנשי היחידה והחטיבה, למשטרת ישראל ולמדינת ישראל", אמר. הוא התנדב לכל משימה במסירות ובאמונה, היווה אוזן קשבת לפקודיו, לעמיתיו ולמפקדיו ונוכחותו היתה מורגשת עד מאוד".

חברת המשפחה תיארה את מזרחי כאיש חזק. "הוא היה מאוד דיסקרטי ושקט בנוגע לעבודה שלו, מלח הארץ", אמרה לחדשות 2 Online. "ראיתי אותם חגיגיים, רגע לפני החג. כל המשפחה לבשה לבן".

סגן ניצב מזרחי נולד בשנת 1967 בתל אביב, גדל והתחנך בבת ים ועבר להתגורר במודיעין לפני כ-15 שנים. בתפקידו האחרון שירת, במשך כשלוש שנים, כראש מדור טכנולוגיות ביחידת הסיגינט, חטיבת המודיעין באגף החקירות והמודיעין. הוא שירת בצה"ל במשך 25 שנים, ולאורך שירותו ביצע מגוון תפקידים מבצעיים וטכנולוגיים, האחרון שבהם כסגן אלוף ביחידת המודיעין 8200.

ביוני 2011 גויס מצה"ל למשטרת ישראל כסגן ניצב, לתפקיד ראש מדור טכנולוגיות ביחידת הסיגינט בחטיבת המודיעין, אגף החקירות והמודיעין. "ברוך היה שותף משמעותי בעיצוב מחלקת הסיגינט, ובבניית מערך כח האדם בתחום הטכנולוגיה המבצעית במשטרת ישראל", אמרו במשטרה.

הרוג בפיגוע ירי לפני הסדר - הסיקור המלא:

תפילה בצל מתיחות: עשרות אלפים יגיעו למערת המכפלה

סנ"צ מזרחי נרצח בדרך לליל הסדר: "חבר אמיתי, אבידה גדולה"

נתניהו גינה את פיגוע הירי: "ההסתה ברשות הפלסטינית תורגמה לרצח"

פיגוע הירי: צה"ל ממשיך במצוד אחר חשודים

השר לביטחון פנים ניחם את רעיית קצין המשטרה שנהרג בפיגוע הירי: "אבידה גדולה לכוחות הביטחון"

נמשכות הסריקות אחר המחבל בפיגוע הירי

פיגוע ירי לפני הסדר בדרום חברון: מחבל רצח גבר ישראלי ופצע את אשתו