בתו של העיתונאי ראובן פדהצור: "ראיתי אדם שוכב על הכביש, לא חשבתי שזה יהיה אבא"

שעות ספורות לאחר ההודעה הנוראה, בתו של ראובן פדהצור שנהרג בתאונת דרכים מתקשה לעכל. "אני עוד מחכה שהוא יחזור", אמרה בדמעות. המשפחה חלפה בנסיעתה על פני זירת התאונה בה נהרג האב, ולאחר שלא ענה לטלפון ולא חנה ליד הבית - הבינו כי הוא זה שנפגע

פחות מיממה לאחר מותו של העיתונאי ד"ר ראובן פדהצור בתאונת דרכים, במשפחתו מתקשים לעכל את הבשורה הקשה. "לפעמים החיים אכזריים בלי סיבה, ומגיע רע לאנשים שלא עשו כלום", אמרה אריאל פדהצור, בתו, בריאיון לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשפחה גילתה את הנורא מכל, לאחר שללא ידיעתם חלפו על פני זירת התאונה בה נפגע ראובן. לאחר שסיימו לאכול את ארוחת הסדר אצל קרוביהם, פדהצור נסע באופנוע לכיוון ביתם, ושאר המשפחה נסעה ברכב שיצא לדרכו דקות ספורות לאחר מכן.

"היו פקקים, והייתי עם הראש למטה. ראינו תאונה, ראיתי בנאדם עם שיער לבן, שוכב על הכביש עם דם על הפרצוף כשמנסים להחיות אותו, בחיים לא חשבתי שזה יהיה אבא שלי, התקשרנו והוא לא ענה, וכשהגענו האופנוע לא היה בחוץ, אז הבנתי שקרה משהו רע", נזכרה אריאל במאורעות ליל הסדר.

"לאבא שלי מתאים למות ככה פתאום, שלא נראה אותו מזדקן וחלש, כי הוא לא היה כזה", טענה בתו. "הוא האדם הכי מדהים שראיתי בחיים שלי, כל כך אהבתי אותו והיה לי קשר מיוחד איתו, ולמרות הקושי הוא היה רוצה שנמשיך לחיות, ויש אנשים שנותרו פעורי פה, שאהבו והעריצו אותו".

"לא חשש לשחות נגד הזרם"

אריאל עדיין לא מעכלת. "אני לא מאמינה שזה קרה, כמו חלום בלהות, אני מחכה שהוא יחזור. לא הספקתי לחבק אותו, ועכשיו הוא כבר לא חי", סיפרה. המשפחה כולה חזרה מחופשה משפחתית בטורקיה ימים ספורים לפני האסון. "כל כך נהנינו ועשינו צחוקים", סיפרה.

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, ספד לפדהצור: "הוא ליווה את מערכת הביטחון וצה"ל בכתיבתו במשך עשורים רבים, ובמקרים שאינם מעטים לא חשש להיות קול אחר ולשחות נגד הזרם. ראובן היה איש חושב שהעניק עומק ורצינות לעיסוקו - ככותב, כחוקר וכמרצה לתחומי הביטחון - ונוכחותו תחסר לעוסקים בתחום, כמו גם לתלמידים רבים שלימד. אני שולח את תנחומיי למשפחת פדהצור על האובדן הכבד".

התאונה בה נהרג פדהצור אירעה אתמול (ב') סמוך לשעה 23:00 בלילה, בכביש החוף לכיוון דרום סמוך למחלף קיסריה. פדהצור רכב על האופנוע שלו, ולאחר שעצר בצד הדרך רכב שחלף בכביש המהיר פגע בו. אנשי מגן דוד אדום שהגיעו למקום נאלצו לקבוע את מותו. המשטרה חוקרת את נסיבות התאונה הקשה.

פדהצור, בן 65 במותו, היה עיתונאי בעיתון הארץ ובגלי צה"ל ובמקביל שימש כטייס מסחרי בחברת התעופה ארקיע. הוא התגייס לחיל האוויר, סיים קורס טיס בהצלחה ושירת כטייס קרב. לאחר שחרורו החל בקריירה אקדמאית בתחום הביטחון.

הטלפון של הנייד הפוגע נבדק

הוא כתב דוקטורט במחלקה למדע המדינה באוניברסיטת תל אביב על מדיניות הביטחון של ממשלת אשכול, ובמקביל לימד בתכנית ללימודי ביטחון באוניברסיטה. במקביל לעבודתו האקדמית פדהצור שימש כעיתונאי, והוא כתב על נושאי ביטחון בעיתון הארץ והיה בין מגישי תכנית "רצועת הביטחון" בגלי צה"ל. טרם נמסרה הודעה על מועד הלוויתו.

הנהג הפוגע סיפר לשוטרים שהוא ראה את הרוכב נוסע לפניו, כשלפתע הוא ירד לשול הדרך, עצר את האופנוע ומיד לאחר מכן הרוכב עלה בפתאומיות על הכביש בלי שהייתה לנהג יכולת לבלום. את הגרסה של הנהג חוקרי משטרה של אגף התנועה מנסים לאמת או להפריך, כשבין היתר הם בודקים את האיכון הטלפוני של הנהג ובודקים האם בזמן הנסיעה הוא השתמש בטלפון הנייד.