ערב החג: עיכובים בטיסות אל על בנתב"ג

דווקא באחד הימים העמוסים בשנה בנמל התעופה בן גוריון, ערב פסח, היערכות לא נכונה עלולה להשאיר ישראלים רבים תקועים: כל טיסות אל על הממריאות מתעכבות בשל מחסור במנות כשרות. אם העיכוב ייגרר אחרי כניסת החג, מטוסי אל על היוצאים לא יוכלו לשוב ארצה

מתעכבים. מטוס אל על (ארכיון) (יונתן בייסקי)

הלחץ שלפני החג: יותר ממיליון ישראלים צפויים לעבור בנמל התעופה בן גוריון במהלך חג הפסח, אך דווקא ערב החג - כל טיסות אל על היוצאות מנתב"ג מתעכבות, ככל הנראה בעקבות מחסור בארוחות טיסה כשרות לפסח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העיכוב בטיסות עומד בשלב זה על חצי שעה עד שעתיים, ככל הנראה בשל היעדר היערכות לכמות הנוסעים הגדולה. החברה לא תטוס במהלך חג הפסח, וקיים חשש לפיו המטוסים לא יוכלו לשוב לארץ לפני כניסת החג. מדובר בטיסות למילאנו, ז'נבה, לרנקה, אתונה, אמסטרדם, ציריך, וינה, בודפשט, סופיה וקייב.

בנתב"ג מצפים ליותר ממיליון ו-200 אלף נוסעים שיחלפו בטרמינלים במהלך ימי החג. ברשות שדות התעופה מציינים כי מדובר בעלייה של 25% ביחס לאותה התקופה בשנה שעברה, ומסבירים את הגידול ברפורמת "השמיים הפתוחים" שהנהיג שר התחבורה ישראל כ"ץ, שהובילה בשנה החולפת להוזלה במחירי הטיסות.

אתמול נחתו והמריאו מנמל התעופה לפחות 400 טיסות, כשיעד טיסות החוץ העיקרי והבולט מכולם הוא למרבה ההפתעה טורקיה. למרות המתיחות ששררה בשנים האחרונות בין המדינות, מובילה טורקיה במדרג היעדים המועדפים על הישראלים בפסח עם לפחות 6,300 בני אדם שכבר הזמינו מקומות בקלאבים ובמלונות במדינה.