נתב"ג: עובד השיב ארנק שבו 8,000 דולר

במהלך עבודות הניקיון בטרמינל העמוס, מצא אחד מעובדי התחזוקה המועסק על ידי חברה קבלנית ארנק עמוס במזומנים. הוא השיב את הכסף לבעליו, הפך לגיבור היום וזכה למחווה מאנשי רשות שדות התעופה ושר התחבורה

העובד (במרכז) בטקס שנערך לכבודו (יוסי זליג)

טאצילו בלאציו - זהו שמו של עובד הניקיון בחברה קבלנית בנתב"ג שהפך לגיבור היום. בלאציו, עולה מאתיופיה, מצא תוך כדי עבודותיו השוטפות בטרמינל ארנק שבו היו לא פחות מ-8,000 דולרים, אך החליט לעשות את המעשה ההגון והנכון - ולהחזיר את הכסף הרב לבעליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנמל התעופה לא נשארו אדישים למעשה, ובמעמד שר התחבורה ישראל כץ, יו"ר מועצת המנהלים עובדיה עלי, מנכ"ל רשות שדות התעופה (רש"ת) יעקב גנות, מנהל נתב"ג שמואל זכאי, ויו"ר ועד העובדים פנחס עידן, הוענקה לו היום (ד') תעודת הערכה על יושרו ועל גילוי אזרחות למופת.

"אני מבקש להודות לך על כך שפעלת ביושר והצגת את פניה היפות של מדינת ישראל", אמר לו זכאי. עידן, יו"ר ועד עובדי רש"ת, העניק לבלאציו שי לחג בשם עובדי רש"ת: 1,000 שקל בשוברים.

עם זאת יש בפרס שניתן לו גם מעט טעם לפגם, מאחר ועל פי נתונים שפרסמה חברת ועדים המרכזת את המידע הכלכלי על פעילות ועדי העובדים בישראל, עובדי רשות שדות התעופה, בדומה לעובדי התעשייה האווירית, יקבלו השנה שי לחג בשווי 1,400-1,200 שקל - שי שממנו לא יהנה העובד המסור.