תיעוד: קרבות כלבים עד מוות בגליל

ביישובים רבים בגליל כלבים רבים מוצאים את מותם בקרבות קשים מול כלבים אחרים. הכלבים מגודלים בתנאים קשים, תוך מחסור באוכל ומים, רק כדי שיוכלו להתמודד בקרבות בהם הם יפצעו קשה או שימותו בזירה. כעת, ביחד עם המשטרה, הצליחו פעילים לחלץ 40 כלבים מתנאי המחיה הקשים והמטרה הבאה היא להפסיק את הקרבות לחלוטין

תופעה מכוערת בגליל: תושבים מגדלים כלבים למטרה אחת - קרבות אכזריים מול כלבים אחרים. הכלבים או שמוצאים את מותם בקרב, או שמצליחים לשרוד עם פציעות קשות. כעת, פעילים למען זכויות בעלי החיים מנסים לעצור את התופעה ולשחרר את הכלבים הפצועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכלבים אליהם הפעילים מצליחים להגיע היו קורבן להתעללות ממושכת. הם מאומנים להילחם עד מוות בכלבים אחרים, ולרוב מוחזקים בתנאים קשים. בסרטון שפורסם ברשת החברתית ניתן לראות שני נערים מהגליל מאמנים כלב פיטבול ומשסים אותו בכלב אחר.

הכלבים מגודלים בתנאים קשים (חדשות 2)
ענבל, פעילה למען בעלי חיים, מספרת כי הכלבים עוברים הרעבה והתעללות, כשלרוב אלה שמגדלים אותם הם בני נוער. הפעילים מגיעים למקומות בהם הכלבים מגודלים, מתעמתים עם אלה שמארגנים את הקרבות ומנסים לחלץ את הכלבים מהתנאים הקשים בהם הם חיים. בדרך זאת כבר הצליחו לחלץ 40 כלבים ולהעביר אותם למקום מבטחים.

הנערים מוכרים ביניהם את הכלבים, אך ורק לשם הקרבות האכזריים שהתוצאה בהם תמיד תהיה זהה: כלב אחד ימצא את מותו בזירה, הכלב השני יצא מהקרב עם פציעות משמעותיות. בפנסיון בעלי חיים בעתלית הכלבים שניצלו מההתעללות זוכים לטיפול וסיוע, וכעת המטרה הבאה היא להעלות את המודעות לנושא כדי למנוע את המשך התופעה הקשה.