סיכום חדשות השבת: מצרים נגד חמאס, תקיפה אכזרית ביפו

ביהמ"ש בקהיר קבע כי חמאס הוא ארגון טרור; ילד בן 12 ונער בן 14 סקלו באבנים שני חסרי בית ביפו; בכיר בבית הלבן אומר שהסכם חלקי עם אירן עדיף על קריסת השיחות; מחאה נגד ראשי המחנה הציוני בביקור בוואדי ערה; מתנגד בכיר לממשל פוטין נרצח במוסקבה; עולם הבידור נפרד ממיסטר ספוק

נגד החמאס: חיילים מצרים בגבול עזה (רויטרס)

חדשות השבת: מצרים ממשיכה להילחם בחמאס ואחרי שאסרה על פעילות הזרוע הצבאית, בית משפט בקהיר קבע היום שתנועת חמאס עולה תיכנס לרשימת ארגוני הטרור . ראשי חמאס מגנים את החלטת בית המשפט ואומרים שמדובר ב"מהלך מסוכן שמכוון נגד העם הפלסטיני ונגד ההתנגדות שלו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בזירה המדינית, יממה לפני המראתו של ראש הממשלה נתניהו לארה"ב, הממשל האמריקני ממשיך להביע הסתייגות מנאומו בקונגרס. התקשורת האמריקנית מצטטת בכיר בממשל האמריקני שאמר לכתבים בבית הלבן שעדיף הסכם לא מושלם שמצליח להקפיא את תכנית הגרעין, על קריסה מוחלטת של השיחות.

גם ראש המחנה הציוני יצחק הרצוג תוקף היום את החלטתו של נתניהו לנסוע לארה"ב. הרצוג אמר היום ש"תפקידו של ראש הממשלה הוא לא רק לנאום ולמחוא כפיים, אלא לייצר אמון ושיתוף פעולה עם השותפות של ישראל בעולם".

ההפגנה בוואדי ערה, היום

הפגנה נגד הרצוג ולבני

להרצוג ולציפי לבני חיכתה קבלת פנים סוערת בצפון: 40 מפגינים מתנועת 'בני הכפר' הפגינו נגד הביקור באום אל פאחם וקראו להרצוג ולבני 'רוצחים'. שהמפגינים הניפו דגלי פלסטין, שלושה מהם נעצרו על ידי המשטרה.

תקיפה קשה ביפו (Yaffa48.com)

ילד ונער תקפו קשה חסרי בית

תקיפה אכזרית ביפו: ילד בן 12 ונער בן 14 נעצרו בחשד שרגמו באבנים שני חסרי בית ששהו במבנה נטוש בשדרות ירושלים ביפו - ושדדו אותם. שני הפצועים פונו במצב קשה לבתי החולים. ניצב משנה דוד גז, מפקד מרחב יפתח, אמר כי מדובר באירוע יוצא דופן בחומרתו: "זה מעשה בריונות חמור של ילדים שלא ניתן לעבור עליו לסדר היום.

זירת הרצח של נמצוב במוסקבה, היום (רויטרס)

רצח פוליטי בלב מוסקבה

אתמול אירע רצח פוליטי מרחק נגיעה מהקרמלין: בוריס נמצוב, שנחשב לאחד ממתנגדיו החריפים ביותר של הנשיא פוטין נורה ארבע פעמים בגבו, כשצעד אמש במוסקבה. בשנים האחרונות הוא הוביל את המחאה נגד הנשיא פוטין ובכמה הזדמנויות הביע חשש שייפגע בגלל פעילותו הפוליטית. הנשיא פוטין שלח תנחומים לאמו של נמצוב והבטיח לעשות הכל כדי לתפוס את הרוצחים.

נפרדים ממיסטר ספוק (רויטרס)

עולם הבידור מלאונרד נימוי, הוא "מיסטר ספוק" האגדי מהסדרה "מסע בין כוכבים". נימוי הלך אמש לעולמו בגיל 83, לאחר שנים של מאבק במחלת ריאות. מלבד תפקידו המיתולוגי בסדרה, הוא גם ביים סרטים, פרסם ספרי שירה ויצר מוזיקה. עם היוודע דבר מותו הגיעו מעריצים רבים להניח זר על הכוכב שלו בהוליווד. גם הנשיא אובמה פרסם הודעה לזכרו, שבה כתב "אהבתי את ספוק, הוא היה המרכז של החזון ההומניסטי בסדרה".