הסוהר שנפצע מירי בכלא רימונים שוחרר מבית החולים

הילל ביסאן, שאיבד את אחיו הסוהר באסון הכרמל, שכב במשך חודש וחצי בביה"ח לאחר שאסיר ירה בו ופצע אותו קשה מאוד. אפילו הרופאים לא האמינו שמצבו של מי ששכב בין חיים למוות ישתפר כל כך מהר. עכשיו הוא חולם לחזור לעבודה. "אני רוצה לחזור לחיים שהיו לי טרם הפציעה", אמר

חודש וחצי לאחר שכדור ניקב את ריאתו, הילל ביסאן, הסוהר שנפצע מירי אסיר בכלא רימונים, השתחרר היום (ב') מבית החולים מאיר בכפר וסבא וחזר הביתה. עם שחרורו מבית החולים הביע ביסאן את רצונו לחזור לעבודה בשירות בתי הסוהר. אך למרות המוטיבציה הגבוהה, הוא מבין כי יאלץ לעבור תהליך שיקום ארוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לוחם השב"ס שהתעורר מתרדמת לא מכבר, שמח לשוב להיות בקרבת משפחתו ואהוביו. "אני מתגעגע לכפר, אני מתגעגע הביתה לילדים שלי ושל אחי", סיפר ביסאן. "אני רוצה לחזור לחיים שהיו לי טרם הפציעה. אני קודם כל שמח שיצאתי בחיים, כי לצערי הרב המשפחה מוכה אסונות". אחיו של הילל, ג'לאל, גם הוא איש שב"ס, נהרג באסון הכרמל בשנת 2010.

ביסאן ימשיך בהליך שיקומי בבית החולים "בני ציון" בחיפה, הקרוב לכפר מגוריו ג'ת שבגליל. "אני צריך ללמוד ללכת מחדש", משתף ביסאן באתגרים הפיזיים העומדים בפניו.

ביסאן הביע הכרת תודה בפני צוות בית החולים על הטיפול המסור שהוענק לו. "איכשהו נקשרתי למקום הזה שהציל את חיי", אמר בהתרגשות. "אני לא זוכר כלום, אבל הסבירו לי שהגעתי במצב מאוד קשה והייתי קרוב יותר למוות מאשר לחיים. ברוך השם, מאמץ הרופאים הציל את חיי".

רוצה לחזור לחיים טרם הפציעה. ביסאן (חדשות 2)

הצלחה ששווה בשבילה להיות רופא

בבית החולים נדהמו משיקומו המהיר של ביסאן לאחר שהגיע במצב קשה מאוד וסיכויו ללכת כחודש וחצי לאחר מכן נראו לא פחות מאפסיים. ד"ר גיא לין מנהל מחלקת טראומה בבית החולים מאיר בכפר סבא, ליווה את ביסאן במהלך התקופה בה היה מאושפז. הוא התפעל מכושר ההחלמה המדהים של איש השב"ס הקשוח.

"בשביל הצלחות כאלה בטיפול שווה להיות רופא", אמר לין לכתבים שהגיעו להתרשם ממצבו של ביסאן. "זו הרגשה מאוד טובה. אלה הרגעים שאני מרגיש שמיציתי את עצמי כרופא, הצלחתי בטיפול בפצוע מאוד מסובך שהיו לו סיכויים לא גדולים להישאר בחיים, והנה אנחנו רואים אותו ככה".

התקרית בה נפצע ביסאן בכלא רימונים החלה בשעות הצהריים ב-23 בפברואר כשהאסיר סמואל שיינביין, שריצה עונש מאסר עולם בגין רצח שביצע בארצות הברית כשהיה קטין, ניגש לשירותי האגף לאחר שקיבל הודעה כי הוא צפוי להיות מועבר לאגף אחר. הוא נטל משם אקדח אותו הסתיר במקום ופתח באש לעבר הסוהרים, אש ממנה נפצעו שלושה - בהם ביסאן. בהמשך הסתגר בתאו, עד שאנשי יחידת "מצדה" ולוחמי הימ"מ ירו בו למוות במהלך ניסיון ההשתלטות.

מיד לאחר המקרה נפתחה חקירת משטרה בשיתוף שירות בתי הסוהר שנועדה לבדוק כיצד הצליח אסיר כה מסוכן, שרק שבועות ספורים קודם לכן הואשם בניסיון לחטוף נשק מאזרח במהלך חופשה, להחדיר לכלא המאובטח כלי נשק קטלני. במהלך החקירה נמצאו בתאו מדי סוהר, מפתח לתא ומחסנית. ביסאן קיבל הנחיות לא לשתף פרטים אודות המקרה אך אמר הסכים היום לומר כי "יש דברים שצריכים להיבדק".