כך מונעים התאגדות בדומינוס פיצה

אחרי פלאפון ומגדל, גם העובדים ברשת דומינוס פיצה רוצים להתאגד ולשפר את תנאי העבודה שלהם. העובדים, רובם בגילאי תיכון או משוחררים טריים מצה"ל, נתקלו במסע הפחדות ואיומים מצד ההנהלה שמנסה לעשות הכל כדי למנוע מהעובדים להקים ועד. כך זה נראה

ההפגנה אתמול של עובדי רשת פיצה דומינוס מול משרדי ההנהלה של הרשת התקיימה אחרי שבוע של ניסיונות לאגד את העובדים - כשההנהלה עושה כל שהיא יכולה כדי למנוע מהם להתאגד. מול המצלמה הנסתרת נראים הניסיונות של מנהלי הסניפים לגרש את אלו שמבקשים לפקוד את העובדים להתאגדות, במגוון צורות גלויות ונסתרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי עובדים רבים ברשת, כבר תקופה ארוכה שתנאיהם זקוקים לשיפור. אבי רביע, עובד בחברה, טוען לדוגמא כי אחרי שבע שנים של העסקה רצופה ללא טענות מצד מעסיקיו הוא עדיין מרוויח שכר מינימום.

כשפעילים של הנוער העובד והלומד הגיעו לאחד הסניפים כדי לדבר עם העובדים על הקמת ועד שישמור על זכויותיהם, המנהל בסניף התקשר למשטרה וביקש ניידת לסלק את הפעילים. אותו סילוק ואותם איומים חזרו על עצמם גם בסניפים אחרים של דומינוס, ממש אל מול המצלמה הנסתרת של הפעילים.

ההנהלה: "אנו פועלים על פי החוק"

הפעולות של ההנהלה נמשכות גם מתחת לפני השטח. כך למשל, מנהל סניף שלח לעובדיו הודעה באפליקציית וואטסאפ לא לדבר עם מי שינסה לשכנע אותם להתאגד. מודעה אחרת שנתלתה באחד הסניפים, מבקשת מכל מי שלא יתאגד לחתום, לצד רשימה של כל עובדי הסניף.

אין בהתנהלות הזאת הפתעה. גם עובדי חברת פלאפון נאבקו מול ההנהלה על זכותם להתאגד במשך תקופה לא מבוטלת, וכך גם עובדי חברת הביטוח מגדל או עובדי רשת המזון המהיר מקדונלד'ס. כמעט בכל המקרים ההנהלה נאלצה בסוף להתקפל ולהכיר בוועד העובדים.

מהנהלת רשת דומינוס פיצה נמסר בתגובה: "החברה מוקירה ומעריכה את כל אלפי עובדיה ומברכת על כל ניסיון התארגנות כל עוד הוא נעשה תחת מגבלות החוק. אנו פועלים על פי חוק, טעד כה לא הוכיחה אף נציגות עובדים כי יש בידה ייפוי כוח מתאים. יחד עם זאת ניפגש בימים הקרובים עם באי כוח ההסתדרות על מנת לאפשר להם להוכיח אחרת".