משפחות מודאגות: "אנו מחכים לאות"

ישראלים רבים המטיילים בנפאל כבר יצרו קשר עם בני משפחותיהם על מנת למסור להם שמצבם טוב, אולם יש משפחות שעדיין לא קיבלו את הטלפון או המסרון המיוחלים. "ניסינו להתקשר אליו ושלחנו הודעות, אבל הוא לא עונה", סיפר אביו של דור טרבלסי בן ה-22. "אנחנו מחכים ודואגים", אמרה אחותה של נעמה סדן בת ה-23

נפאל, היום

בזמן שהמטיילים הישראלים בנפאל מתקשרים בזה אחר זה למשפחות המודאגות, עדיין ישנן בארץ משפחות שטרם הצליחו ליצור קשר עם קרוביהן שנמצאים באזור רעידת האדמה. "ניסינו להתקשר אליו ושלחנו לו הודעות, אבל הוא לא עונה", אמר לחדשות 2 Online שלמה טרבלסי, אביו של דור, בן 22 ממושב סמוך לאשדוד, שיצא לטיול באגמים בפוקארה שבנפאל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"משרד החוץ גם עדיין לא יודע שום דבר", הוסיף אביו של הצעיר. "אנחנו דואגים ונשמח אם מישהו יעזור לנו למצוא אותו. הוא נמצא במוקד הרעש לפי הדיווח שראיתי ברשתות הזרות. הוא ישן באגנס. הוא מטייל בנפאל כבר מ-15 במרס. הוא היה בקטמנדו, עשה טרק באזור השלגים ובשבוע האחרון הוא היה במעיינות. עכשיו הוא באגמים".

מפת אזור רעידת האדמה

נועם סדן, אחותה הגדולה של נעמה סדן בת ה-23, עדיין מחכה לשיחה המרגיעה מהאחות הקטנה. "נעמה נמצאת במסלול של 14 יום על האנאפורנה, אין שם ווייפיי, אז הם מעדכנים אותנו כל יום איכשהוא שהם בסדר", אמרה נועם. "עכשיו אנחנו מחכים ודואגים".

"הם שישה ישראלים ובחור איטלקי אחד", תיארה נועם את הרכב המטיילים שנמצא עם אחותה נעמה. "אנחנו רוצים לוודא שהכל בסדר איתן. אנחנו מנסים לתפוס את השגרירות הישראלית בקטמנדו, אבל הם לא עונים. ניסינו להתקשר לשגריר עצמו וגם הוא לא ענה. אנחנו לא שמענו ממנה. אנחנו מחכים לאות".

גם עדי, שאחיה מטפל באזור, מחפשת כל פרט על מקום הימצאו. "אנחנו מחפשים מידע על מסלול הלנגטנג", היא אמרה. אחי יצא אליו ביום ראשון מבית חב"ד בקטמנדו. לא ברור אם האזור הוא בטווח הפגיעה, וקשה להבין מהדיווחים".

ענבל בירין כתבה בעמוד הפייסבוק שלה היום: "זקוקה לעזרתכם בחיפוש או מידע על עדן טולדנו. היא נמצאת בפוקרה או בקטמנדו. אודה למי שראה אותה או שמע מה איתה".

בעקבות האסון בנפאל, נפתחה בפייסבוק קבוצת "ישראלים בנפאל", על מנת לסייע באיתור המטיילים השוהים באזור רעידת האדמה. לכניסה לקבוצה, לחצו כאן