פעוט טבע בבריכה ביתית ונפגע קשה

פעוט בן שנתיים פונה באמצעות מסוק לבית חולים העמק כשהוא מורדם ומונשם, לאחר שטבע בבריכה ביתית ביישוב יבנאל. מאוחר יותר התייצב מצבו והוא הועבר לבית החולים רמב"ם. "פעולות ההחייאה המתקדמות והממושכות כללו תרופות, הנשמה מתקדמת ועיסויים", סיפרו פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום

אילוסטרציה

פעוט כבן שנתיים מהמועצה המקומית יבנאל נפגע הערב (שישי) קשה לאחר שטבע בבריכה ביתית. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום, העניקו לפעוט טיפול רפואי ופינו אותו לבית חולים העמק כשהוא מורדם ומונשם. מאוחר יותר התייצב מצבו והוא פונה במסוק מהעמק לבית החולים רמב"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחילה ביצעו הפרמדיקים פעולות החייאה מאומצות, ובמהלכן חזר לו הדופק. "הפעולות המתקדמות והממושכות כללו תרופות, הנשמה מתקדמת ועיסויים", סיפרו הפרמדיקים דיויד פישר וויסאם זועבי שהגיעו למקום. "לאחר שחזר הדופק ומצבו של הפעוט התייצב, חברנו למסוק מד"א שנחת על כביש גישה סמוך ליישוב ופינינו את הפעוט".

הפרמדיקים היו בכוננות עם מסוק מד"א במנחת פוריה הסמוך מאוד לזירת התקרית. "קיבלנו קריאה על פעוט שטבע בבריכה ביתית ביישוב שסמוך מאוד למנחת", הם סיפרו. "במקביל להנעת המסוק על ידי הטייס, העמסנו את ציוד ההחייאה המתקדם שיש במסוק מד"א על האמבולנס ונסענו למקום האירוע".

"סיפרו לנו שהפעוט מחוסר הכרה בבריכה ויחד עם כונני מד"א וניידת טיפול נמרץ של מד"א שהוזנקה גם היא למקום ביצענו בפעוט את פעולות ההחייאה", הוסיפו שני הפרמדיקים שהוזעקו למקום.