שיפור משמעותי במצבו של אחד מנפגעי מרתון ת"א

לאחר טיפול אינטנסיבי חלה הטבה ניכרת במצבו הרפואי של אחד הרצים שנפגע באורח קשה במהלך השתתפות במרתון תל אביב. שני רצים נוספים התמוטטו ופונו לבתי החולים במצב קשה, ארבעה נוספים נפגעו בינוני – ו-84 רצים אחרים שנזקקו לטיפול רפואי שוחררו לבתיהם

טיפול בנפגעי המרתון, היום (מגן דוד אדום)

הטבה משמעותית חלה במצבו של אחד משלושת הרצים שנפגעו היום (שישי) במהלך מרתון תל אביב, ואושפזו בבית החולים במצב קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מבית החולים בלינסון נמסר כי לאחר טיפול אינטנסיבי שניתן לגבר בשנות ה-30 לחייו, נרשם שיפור ניכר במצבו וכעת הוא אינו מונשם או מורדם. מצבם של שני רצים נוספים עדיין מוגדר קשה, אך מרבית הנפגעים - 90 במספר - שוחררו לבתיהם לאחר שמצבם הוגדר קל.

סמוך לשעה 10:20 החליטו מארגני האירוע, בשיתוף עם עיריית תל אביב, לעצור את הריצה במטרה לשמור על בטיחותם של הרצים לאחר שבשעת הפסקת הריצה עמדו הטמפרטורות על 21 מעלות, ותנאי מזג האוויר הוגדרו קשים.

מעיריית תל אביב-יפו נמסר כי בין 35 אלף המשתתפים היו 1,200 רצים מחו"ל וכ-20 רצים מקצועיים. "על אף שהטמפרטורות לא היו גבוהות התבקשו הרצים האחרונים להמשיך בהליכה על מנת לשמור על בטיחותם", הוסיפו בעירייה. כמו כן ציינו המארגנים כי באופן יחסי לשנים קודמות חלה ירידה משמעותית במספר הרצים שנזקקו לטיפול רפואי.

גם במרתון אשתקד, מספרים במד"א, נזקקו לטיפול כ-85 נפגעים, שסבלו ממכות חום, התעלפויות, חבלות קלות והתייבשות בשל מזג האוויר הקשה והחם ששרר ביום המרתון.