מי ירה למוות בכלבים ברמת ישי?

עמותת "תנו לחיות לחיות" וחבר מועצה ברמת ישי התלוננו על ירי בשני כלבים בשטח הרשות המקומית. לטענתם, הירי בוצע על ידי המועצה ומשרד החקלאות בניגוד לנהלים, ולמרות שלא היה שום חשש מכלבת באזור. במועצה אומרים כי מדובר במלחמה במחלת הכלבת, בהוראת משרד החקלאות

אחד הכלבים שנורו ברמת ישי (עמותת תנו לחיות לחיות)

האם מועצת רמת ישי ירתה למוות בכלבים? עמותת "תנו לחיות לחיות" הגישה תלונה במשטרה לאחר ששני כלבים נמצאו ירויים אתמול (ג') באזור רמת ישי, ולטענת העמותה הירי בוצע בהוראת ראש המועצה עופר בן אליעזר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"על פי הדיווח, הכלבים נורו למוות בניגוד לחוק רק משום ששוטטו באזור התעשייה", נכתב בפניית העמותה, שדורשת למצות את הדין עם היורה. בעמותה העריכו כי הירי בוצע על ידי יחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות, "בהזמנת המועצה המקומית רמת ישי ובפיקוחה הפעיל". עדי ראייה אף טענו בפני העמותה כי וטרינר הרשות ד"ר לאון, נכח במקום בעת הירי.

חבר המועצה גיא זקס, יו"ר סיעת עתיד, טען כי המקרה מעיד על ה"מפלצתיות וחוסר האנושיות של המועצה, שמתחבאת מאחורי קבלן משנה שביצע את המעשה האכזרי הזה של ירי בראשם של שני כלבים תמימים באיזור התעשייה, וזאת בשעה שלדברי גורמים במשרד להגנת הסביבה לא התקבלו לאחרונה תלונות על כלבת באיזורנו".

"צר לי על שהמועצה ומשרד החקלאות נוקטים במדיניות של יד קלה על ההדק כנגד ידידו הטוב ביותר של האדם", הוסיף זקס. "האישור לירי, אם בכלל ניתן כזה, נבדק בשעות אלו על ידי המשרד להגנת הסביבה". הוא דרש מראש הרשות, בן אליעזר, להורות על הפסקה מיידית של הירי ואמר כי בכוונתו לכנס את מועצת הרשות לדיון דחוף, "על מנת למנוע מעשים אכזריים כאלו בעתיד".

ממועצת רמת ישי נמסר בתגובה:"בעקבות תלונות חוזרות ונשנות של תושבים, עובדים ובליינים באזור התעשייה על כך שהותקפו על ידי כלבי פרא משוטטים החשודים כנגועים בכלבת, ולאחר שצוות לוכדים שהזמינה המועצה לא הצליח ללכוד את הכלבים, פנתה המועצה למשרד החקלאות כדי שייתן פתרון למפגע בכלים העומדים לרשותו באופן חוקי, כך שעוברי האורח באזור התעשייה יוכלו ללכת בבטחה וכן כדי למנוע הדבקה במחלת הכלבת".  מההתכתבות בין המועצה למשרד החקלאות עולה כי המשרד הוא שהורה להרוג את הכלבים.