מהומה בין מסתננים לתושבי דרום ת"א בבית המשפט: "בוא תאנוס אותי"

לאחר הדיון בבג"ץ על חוק המסתננים החדש, התרחש עימות סוער בין תושבי שכונות בדרום העיר למסתננים מאפריקה שהגיעו אף הם לדיון. "איך יכול להיות שאנחנו לא מרגישים בטוחים בבית שלנו?", זעקו התושבים. צפו בעימות הסוער

בתום דיון שהתקיים הבוקר (ג') בבג"ץ בעתירה נגד חוק ההסתננות החדש, התרחש עימות קולני וסוער במיוחד מחוץ לאולם בית המשפט העליון בירושלים, לאחר שעשרות מתושבי דרום תל אביב התרעמו על היחס המקל לדבריהם שמקבלים המסתננים - בעוד שהם אינם מרגישים בטוחים בשכונותיהם ובבתיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המהומה פרצה לאחר שאחד המסתננים התראיין לכלי התקשורת וטען שהתושבים לא מוכנים לקבל אותו כפליט. תושבי דרום תל אביב ששמעו את דבריו, התפרצו והחלו לקרוא קריאות גנאי לעבר המסתננים.

תושבי דרום תל אביב מפגינים, היום (טל אושרי)

אחת התושבות, שלטענתה הותקפה בעבר על ידי עובד זר, ניצבה מול אחד המסתננים וקראה: "נו, בוא תאנוס אותי!". עד מהרה הפכה רחבת הכניסה לאולם הדיונים לזירת התגוששות מילולית בין הצדדים.

הדיון בבג"ץ, הבוקר (יוסי זילברמן, חדשות 2)

"עשרות ומאות אלפי פליטים עשויים להציף את ישראל"

בדיון שנערך הבוקר בבג"ץ על חוק ההסתננות החדש, הזהירו נציגי הפרקליטות ממצב שבו מתן אפשרות למסתננים מאפריקה להגיע לשטח ישראל יביא לכך שהמונים מהם יציפו את הארץ. "האתגר שניצב בפני מדינת ישראל הוא כזה שמדינות אירופה לא עומדות בו. הוא נובע גם ממיקומה של ישראל בין אסיה ליבשת אפריקה", אמרה בדיון נציגת הפרקליטות. בתגובה, שאל אותה השופט סלים ג'ובראן: "האם לקבל 2 בקשות למעמד של פליטים מתוך 3,000 זה ביטוי למדיניות ליברלית?".

הדיון היום התקיים לאחר שתשעה שופטי בג"ץ החליטו פה אחד לפסול את החוק הקודם למניעת הסתננות. אותו הרכב של שופטים דן בחוק ההסתננות החדש, המאפשר כליאת מבקשי מקלט לזמן בלתי מוגבל במתקן "חולות". לאחר פסילת החוק הקודם, העבירה הכנסת את חוק ההסתננות המתוקן שמסדיר את כליאתם של מבקשי המקלט במתקן, שמוגדר כמתקן פתוח.