‫מרתון ת"א: 3 נפגעו קשה, המרוץ הופסק‬‎

שלושה רצים התמוטטו ופונו לבתי החולים מחוסרי הכרה. מצבם של ארבעה אחרים בינוני ו-84 נוספים נפגעו קל. בשל העלייה בטמפרטורות ותנאי השרב - הופסק המרוץ. 12:00: כל הצירים שנחסמו לתנועת כלי רכב נפתחו

שוב נפגעים במרתון תל אביב - הריצה הופסקה: 90 רצים נפגעו במהלך הריצה במרתון "סמסונג" תל אביב שהוזנק הבוקר (שישי), בהם שלושה במצב קשה, ארבעה בינוני והיתר קל. סמוך לשעה 10:20 החליטו מארגני האירוע בשיתוף עם עיריית תל אביב לעצור את הריצה במטרה לשמור על בטיחותם. כל הצירים שנסגרו לתנועה בעיר נפתחו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעת הפסקת הריצה עמדו הטמפרטורות על 21 מעלות, אך תנאי מזג האוויר היו קשים. מתוך 35 אלף הרצים בכל המקצים משתתף אחד ספג מכת חום, התמוטט וטופל כשמצבו מוגדר קשה. הוא פונה לבית החולים כשהוא מורדם ומונשם ארבעה רצים נוספים נפגעו בינוני ו-84 נפגעים נוספים טופלו ומצבם הוגדר קל. הנפגעים שנזקקו להמשך טיפול פונו לבתי החולים איכילוב ותל השומר.

החייאת אחד הפצועים

הזנקת המרוץ הבוקר (רונן טופלברג)

הילה נוימן ואודי גלבשטיין, פרמדיקים של מד"א שטיפלו בפצועים במקום, סיפרו: "כ-200 מטר לפני קו הסיום של מקצה ה-10 קילומטרים הוזעקנו לאירוע שבו גבר התמוטט. הוא היה מחוסר הכרה ללא נשימה וללא דופק. התחלנו מייד בפעולות החייאה תוך שאנחנו מפנים אותו על אלונקה לאוהל הטיפול נמרץ של מד"א הממוקם במקום".

35 אלף רצים (דוברות אגף התנועה)

שיא המרוץ נשבר, מרכז תל אביב נחסם

"בסיוע רופאים ואחיות מבית חולים איכילוב המשכנו באוהל בפעולות ההחייאה מתקדמות עד שחזרו דופק והכרה , הרדמנו אותו והנשמנו אותו ופינינו אותו להמשך טיפול בבית חולים", הוסיפו השניים.

במהלך המרוץ נשבר שיא מסלול מרתון "סמסונג תל אביב" על ידי הרץ הקנייתי וויליאם קיפרונו יגון, שסיים את המרוץ בזמן של 2:10:29 שעות. בשל תנאי מזג האוויר הצפוי הוקדמו מועדי ההזנקות, כך שהמקצה הראשון יצא לדרך בשעה 05:45. למרות האירוע רב-המשתתפים, הלימודים בעיר התקיימו כסדרם.

הזוכה, וויליאם פרונו יגון (באדיבות עיריית תל אביב יפו)

מעיריית תל אביב-יפו נמסר כי בין 35 אלף המשתתפים היו 1,200 רצים מחו"ל וכ- 20 רצים מקצועיים. "על אף שהטמפרטורות לא היו גבוהות התבקשו הרצים האחרונים להמשיך בהליכה על מנת לשמור על בטיחותם", הוסיפו בעירייה. כמו כן ציינו המארגנים כי באופן יחסי לשנים קודמות חלה ירידה משמעותית במספר הרצים שנזקקו לטיפול רפואי.

חולדאי עם הזוכים (רונן טופלברג)


גם במרתון אשתקד, מספרים במד"א, נזקקו לטיפול כ-85 נפגעים, שסבלו ממכות חום, התעלפויות, חבלות קלות והתייבשות בשל מזג האוויר הקשה והחם ששרר ביום המרתון.