סלע הידרדר והרג את ידיד לוריא: "אהב את החיים ואת הטבע"

ידיד לוריא יצא עם חבריו לטיול שבת במצוק גיתה ממנו לא שב. אבן שהידרדרה פגעה בראשו ומותו נקבע בבית החולים. "אהבתו לטיפוס הדביקה את כל המשפחה", סיפרו בקיבוץ עין חרוד בו גדל. מחקירת האירוע עולה כי לפני שפגעה האבן בידיד נשמעה קריאת אזהרה, החברים הצליחו להימלט ואז הבחינו בחברם שרוע על הקרקע

ידיד לוריא. "אהב את הטבע" (באדיבות קיבוץ עין חרוד)

האיש שאהב את הטבע מצא שם את מותו: ידיד לוריא, בן 31, הוא המטייל שנהרג היום (ש') במהלך טיול במצוק גיתה בצפון לאחר שסלע הידרדר ופגע בראשו. "אהבתו לטיפוס הדביקה את כל המשפחה והוא נהג לקחת עמו לאימונים את אחייניו. אהבתו לחיים, לטיולים ולטבע היתה ענקית", סיפרו היום בקיבוץ עין חרוד איחוד בו התגורר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ידיד נולד לחברי הקיבוץ יהודית וצבי לוריא. הוא שירת בצבא כלוחם בהנדסה קרבית ולאחר השירות עבד בארה"ב, למד הנדסת בניין במדרשת רופין ועבד כמפקח בנייה. "ידיד אהב טיולים ובמיוחד טיולי שטח אליהם היה יוצא עם חברים קרובים. לאחרונה התאהב בטיפוס מצוקים, התאמן והתמחה בתחום", סיפרו בקיבוץ.

"כמו בכל השבתות האחרונות, גם בשבת זו יצא לטיול עם קבוצת חברים בנחל בית העמק שם מצא את מותו", ציינו עוד, "ידיד השאיר אחריו משפחה גדולה ואוהבת וחברים רבים, המומים וכואבים".

הפינוי מהמצוק (ערן לפל - דוברות מד"א)

"החברים הצליחו להתחמק מהאבן"

הקצין הממונה על חקירת האירוע בתחנת עכו סיפר כי מעדויות שמסרו חבריו של ידיד עולה, שנשמעה קריאת אזהרה על האבן המתגלגלת, וחברי הקבוצה הצליחו להתמחק ממנה. "מיד לאחר מכן הם הבחינו כי המנוח לא זז ממקומו", אמר.

פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום מצאו את ידיד במצב קשה מאוד, כשחבריו מבצעים בו פעולות החייאה. "מדובר בשטח הררי עם קשיי תנועה קשים מאוד", סיפר פרמדיק מד"א אדריאן אוקמפו. "הגענו למקום עם אמבולנס 4X4 וראינו על אחד השבילים גבר שוכב ומסביבו חבריו". 

הועבר באמצעות מסוק (ערן לפל - דוברות מד"א)

ידיד פונה באמצעות מסוק לבית החולים רמב"ם, תוך פעולות החייאה, אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. במקביל העניקו הצוותים טיפול רפואי גם לאחד מחבריו של ההרוג, שהיה נסער וחש ברע ופונה לקבלת טיפול בבית החולים בנהריה.