הסוהר שנפצע בכלא רימונים: "דיברתי עם אחי שנהרג בכרמל"

כחודש לאחר שנפצע באורח קשה מאוד בתקרית הירי בכלא רימונים, מספר הסוהר הילאל ביסאן על מאמצי השיקום הארוכים. "הייתי בתרדמת של חודש ודיברתי עם אחי שנהרג. הוא אמר לי שהוא לא רוצה שאמות", שחזר בדמעות. "כרגע אני חושב על להשתקם, על המשפחה, על הילדים"

הילאל ביסאן, הסוהר שנפצע קשה לפני כחודש בתקרית הירי בכלא רימונים, שוחח היום (ה') עם עיתונאים לראשונה מאז התעורר מהתרדמת שבה היה שרוי. ממיטתו בבית החולים מאיר בכפר סבא סיפר ביסאן על תהליך ההתאוששות הארוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היום אני מרגיש בסדר, קצת מתאושש מהפגיעה", אמר בחיוך. "הגעתי לפה במצב קשה, אפילו קשה מאוד, והרופאים הצילו את החיים שלי. כרגע אני חושב להשתקם, על המשפחה, על הילדים, זה מה שמעניין אותי".

תקרית הירי בכלא רימונים (AP)

"הייתי בתרדמת של חודש ובחודש הזה דיברתי עם אחי ג'לאל שנהרג באסון הכרמל", שחזר ביסאן בדמעות. "הוא אמר לי 'קום, אל תעשה את זה. אני עשיתי את זה ואתה תקום. אני לא רוצה שתמות'".

"יהיה לו המון מה להגיד"

בשבוע שעבר חל שיפור משמעותי במצבו של ביסאן, שטופל על ידי ד"ר גיא לין, מנהל מערכות הטראומה, וד"ר ניסים יפרח, מנהל היחידה לטיפול נמרץ בבית החולים. במשך הזמן שחלף מאז אירוע הירי בבית הסוהר, לא משו בני משפחתו של ביסאן ממיטתו.

הילאל ביסאן לפני הפציעה

"העירו אותו לפני מספר ימים והוא עדיין בטיפול. הוא מתקשר עם המשפחה וזו הקלה מאוד גדולה. הרופאים אומרים שזה ייקח זמן אבל הוא בדרך הנכונה", סיפר אחיו בשבוע שעבר. "הקול שלו עדיין לא נשמע כי הוא מחובר למכונת הנשמה, אבל הוא מזיז שפתיים. ברגע שהוא ייצא מזה, יהיה לו המון מה להגיד".

פציעתו הקשה אינה האירוע הראשון שמכה בהם, לאחר שלפני יותר משלוש שנים איבדה המשפחה את אחיו, מישר ג'לאל ביסאן, באסון הכרמל. להילאל אישה ותינוק בן חצי שנה שמקפידים ללוות אותו לאורך תהליך ההחלמה הארוך בבית החולים. בני משפחתו סיפרו כי ראו בו ממשיך דרכו של אחיו שנהרג.

הדרמה בכלא: שיינביין פתח באש, הסתגר ונורה למוות

האסיר היורה, סמואל שיינביין (רויטרס)
הדרמה בכלא רימונים החלה בשעות הצהריים ב-23 בפברואר כשהאסיר סמואל שיינביין, המרצה עונש מאסר עולם בגין רצח שביצע בארצות הברית כשהיה קטין, ניגש לשירותי האגף לאחר שקיבל הודעה כי הוא צפוי להיות מועבר לאגף אחר. הוא נטל משם אקדח אותו הסתיר במקום ופתח באש לעבר הסוהרים, אש ממנה נפצעו שלושה בהם ביסאן. בהמשך הסתגר בתאו, עד שאנשי יחידת "מצדה" ולוחמי הימ"מ ירו בו למוות במהלך ניסיון ההשתלטות.

מיד לאחר המקרה נפתחה חקירת משטרה בשיתוף שירות בתי הסוהר שנועדה לבדוק כיצד הצליח אסיר כה מסוכן, שרק שבועות ספורים קודם לכן הואשם בניסיון לחטוף נשק מאזרח במהלך חופשה, להחדיר לכלא המאובטח כלי נשק קטלני. במהלך החקירה נמצאו בתאו מדי סוהר, מפתח לתא ומחסנית.