מהתופת במומבאי - לתואר אלופת העולם

היא הייתה נערה הודית שהתגוררה סמוך לבית חב"ד במומבאי, שהיה אחד מיעדי מתקפת הטרור בעיר. אביה סייע לשני הישראלים שנרצחו בפיגוע ההוא - מה שגרם לה ולמשפחתה להתגייר - ולעלות לארץ. אלא שכאן הסיפור רק מתחיל: שרה אברהם בת ה-20 הפכה בשנים האחרונות לאלופת העולם באגרוף תאילנדי לנוער וגם למתנדבת בכיבוי אש

היא התגוררה עם משפחה בעיר מומבאי שבהודו בזמן פיגוע הטרור הרצחני. במתקפה הקטלנית ההיא בנובמבר 2008 נטבחו 173 בני אדם, בהם גם שני ישראלים ששהו בבית חב"ד בעיר - גבי ורבקי הולצברג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום, שש שנים אחרי המתקפה, מי שהייתה אז נערה הודית צעירה בת 14, היא תושבת ישראל, יהודייה, שעונה לשם שרה אברהם. בעקבות הפיגוע ההוא בבית חב"ד, היא עלתה ארצה יחד עם משפחתה, התגיירה - והשתקעה בקריית ארבע, שם היא לומדת באולפנה.

אביה של שרה, ד"ר אהרון אברהם, היה רופא מוערך בעיר בזמן המתקפה ושימש בין היתר כרופאם האישי של בני הזוג הולצברג שנהרגו בפיגוע. דרכם התקרבה המשפחה אל היהדות - עד שבסופו של דבר המירו את דתם והפכו ליהודים.

להילחם בשיניים

אבל כאן לא נגמר סיפורה המטלטל של שרה בת ה-20. בשבוע שעבר, הוכתרה העולה החדשה ותלמידת האולפנה לאלופת העולם לנוער... באגרוף תאילנדי.

"אחרי שעליתי לישראל, לא עסקתי בכלום עקב קשיי שפה", סיפרה אברהם בשיחה עם חדשות 2 Online. אלא שלאחר שהסתגלה לסביבת חייה החדשה, התפנתה להגשמת חלום: בקריית ארבע שלחו אותה למיכאל פולק, מאמן כושר גופני שמתגורר בחברון ומאמן בסטודיו "מתי" בירושלים - שם היא מתאמנת באגרוף תאילנדי כבר שנתיים וחצי. "הייתי בעניין של אומניות לחימה, והלכתי על זה", הסבירה.

אברהם הלכה ושכללה את יכולותיה באמנות הלחימה הפופולרית, עד שהוכתרה לא מזמן כסגנית אלופת אירופה לנוער - ולאחר מכן גם לאלופת העולם לנוער באגרוף תאילנדי - כנגד כל הסיכויים. "אני מאמינה שאם רוצים משהו, צריך להילחם בשיניים - ולא משנה כמה זה קשה", סיפרה.

לוחמת ביריבים - וגם בלהבות

אלופה - וגם מתנדבת במכבי האש (דוברות איו"ש)
אלא שבשגרת יומה העמוסה של אברהם, שכוללת לימודים ואימונים מפרכים וממושכים באגרוף - כיאה לאלופת עולם במעמדה, יש עוד עיסוק חריג שלא היה מצופה שבת אולפנה תעסוק בו. "מאוד אהבתי את הרעיון שאפשר להתנדב כאן בארץ מגיל צעיר", סיפרה. "מהרגע שראיתי שאפשר להתנדב בכיבוי אש, קפצתי על הרעיון - ועשיתי את זה". מי שסייע לאברהם להתנדב בתחנה הוא דודו אלמליח, רכז כיבוי האש בקריית ארבע, שמרוצה מאוד מתפקודה.

"אנחנו מברכים על זכייתה של שרה בתואר אלופת העולם וגאים בפעילותה בתחנה", אמר רשף משנה אסף אברס, דובר כבאות והצלה במחוז ירושלים ויו"ש. "היא מתנדבת ופועלת בהתמדה בתחנת הכיבוי בקריית ארבע, ואנחנו נירתם לסייע לה להגשים את החלום הנוסף שלה - להפוך ללוחמת אש אמיתית".