ליברמן על השביתה: "פוגעים בחסרי ישע"

שר החוץ כינס מסיבת עיתונאים שבה תקף את הכרזת עובדי משרדו על שביתה כללית שהביאה לסגירת כל הנציגויות בעולם. "פוגעים במסכנים שאיבדו דרכונים ולא יכולים לחזור ובתינוקות שצריכים לחזור לישראל, ולא מחזירים גופות של אנשים שנפטרו בחו"ל", אמר ליברמן שטען כי מופעלת אלימות מילולית

שר החוץ אביגדור ליברמן תוקף את עובדי משרד החוץ שממשיכים גם היום (ג') בשביתה הכללית שבה פתחו - לראשונה בתולדות המדינה. "זכותם של עובדים לשבות ולדרוש שיפור בתנאי העסקה, אך אני לא אקבל שעוברים לפגיעה בחסרי ישע", אמר ליברמן במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס בכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי ליברמן, "מה שקורה היום הוא שפוגעים במסכנים שאיבדו דרכונים ולא יכולים לחזור ובתינוקות שצריכים לחזור למדינת ישראל. אנחנו לא מחזירים גופות של אנשים שנפטרו בחו"ל, זו פגיעה בשמנו הטוב".

שר החוץ אמר כי "יש קווים אדומים שאסור לחצות אותם. אני לא אקבל פגיעה בצרכים ההומניים הבסיסיים ולא משנה איזו הצדקה תהיה לזה. העובדים טועים כשהם נוקטים באלימות. כשחוסמים מאנשים אחרים לחזור ולהיכנס למשרד. הם רשאים לשבות, אך לא לחסום את הגישה לאנשים אחרים ולנקוט באלימות מילולית ופיזית. ראיתי עובדת בכירה בלשכה המשפטית יוצאת בבכי, אחרי שקיללו ואיימו עליה".

עובדי משרד החוץ חוסמים את הכניסה למשרד (ועד עובדי משרד החוץ)

היום פרסם המגשר בין עובדי משרד החוץ למדינה, השופט בדימוס סטיב אדלר, את הצעתו לגישור מחודש בין הצדדים. "בעקבות פנייתו של שר החוץ אביגדור ליברמן התייעצתי עם נציגים בכירים של הצדדים לסכסוך והבחנתי ברצון של שני הצדדים לעשות מאמץ נוסף כדי להגיע להסכם". השופט בדימוס הוסיף כי "הנני ממליץ לחדש באופן מיידי את תהליך הגישור".

בוועד עובדי משרד החוץ אמרו בתגובה לדברי ליברמן כי "אנחנו שמחים שבחלוף שנה של דיון עקר והתמודדות בלתי אפשרית של שליחים שהופקרו בשטח על ידי פקידי אוצר רשלנים, בחר שר החוץ להתערב במשבר בשירות החוץ. אנחנו מקווים כי יפעל במהירות למציאת פתרונות אמיתיים לבעיות איתן מתמודדים שליחי ישראל ברחבי העולם, המסכנים את חייהם יום יום עבור מדינת ישראל ועובדים בתנאים בלתי אפשריים".