העובדים חסמו הכניסה למשרד החוץ: "בידוד בינלאומי מבחירה"

אחרי הכרזת ועד העובדים על שביתה כללית, שהביאה לסגירת כל נציגויות ישראל בעולם, חוסמים עובדי משרד החוץ את הכניסה ומונעים את כניסתו של המנכ"ל. העובדים ממתינים במקום להגעתו הצפויה של השר ליברמן

שביתה דיפלומטית (ועד עובדי משרד החוץ)

החל מהבוקר (ב'), 103 נציגויות ישראל ברחבי העולם יסגרו את שעריהן בפני אזרחים השוהים בחו"ל, בעקבות השביתה עליה הכריז ועד עובדי משרד החוץ אתמול. לדברי העובדים, הנציגויות יהיו סגורות היום לחלוטין, לתקופה בלתי מוגבלת, ולא תתאפשר כניסתם אפילו של נציגים ביטחוניים המוצבים במדינות השונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות אלו ועד העובדים של משרד החוץ חוסם את הכניסה למשרד, ומוודא שאין יוצא ואין בא. בועד טענו כי "היום מדינת ישראל מגיעה למצב של בידוד בינלאומי מבחירה". בכוונת העובדים לחסום את כניסת שר החוץ אביגדור ליברמן וסגנו, ח"כ זאב אלקין, למתחם משרד החוץ בירושלים. העובדים מנעו ממנכ"ל משרד החוץ, ניסים בן שטרית, להיכנס למטה.

במשך שעות הבוקר נסגרות השגרירויות ברחבי העולם. ביבשת אסיה כולה לא קיימים כעת שירותים של משרד החוץ. כחלק מהשביתה, ייסגרו כליל הנציגויות מניו זילנד במזרח, דרך פריז, לונדון ברלין וכלה בוושינגטון, סן פרנסיסקו ונציגות ישראל באו"ם.

"משרד האוצר הכריז מלחמת חורמה על שירות החוץ של מדינת ישראל ועל הדיפלומטים המסורים שנאבקים על עתידם של הישראלים יום יום, שעה שעה", אמר יו"ר ועד עובדי משרד החוץ, יאיר פרומר. "לא נשלים עם ההפקרות הבלתי נסבלת של פקידי האוצר המחבלים באינטרסים החיוניים של מדינת ישראל. פקידי האוצר הם אנשים חסרי אחריות שלא סופרים את אזרחי ישראל ומחסלים במו ידיהם את הכלכלה הישראלית, את הביטחון הלאומי ואת העתיד של כולנו".

מתחם משרד החוץ, הבוקר (בעז שמיר, חדשות 2)

ליברמן: "החלטה אומללה"

עובדי משרד החוץ פתחו בעיצומים ב-4 במרס, בעקבות כשלון המגעים בינם לבין נציגי משרד האוצר. בשל העיצומים, אין פעילות הסברה ודוברות בתקשורת הזרה, לא מונפקים דרכונים ואישורים קונסולריים, לא מטופלים ביקורים ממלכתיים בארץ ובחו"ל.

"פקידי האוצר לא ימנעו חרמות על ישראל, לא יתמכו בעסקאות ענק בינלאומיות שיניבו רווח לכלכלה ולא ישמיעו את קולנו במועצת הביטחון של האו"ם", הוסיף פרומר. "לא ניתן להם להוביל את ישראל לקטסטרופה בזירה הבינלאומית ונמשיך להיאבק על עתידו של שירות החוץ הישראלי".

שר החוץ אביגדור ליברמן, אמר בתגובה על השביתה: "זוהי החלטה אומללה של ועד העובדים שמראה על איבוד עשתונות. אין בה כל תועלת והיא רק גורמת ליותר נזק לעובדי משרד החוץ".

העובדים יחסמו את המשרד (עובדי משרד החוץ)

עוד הוסיף: "צר לי על שצעדים בלתי אחראיים אלו באים על חשבונם של אזרחי המדינה ותוך כדי שמתנהלים מגעים מול משרד האוצר ומהלך של גישור, בראשות מגשר מוסכם, על מנת להגיע לסיכום הוגן. אנו נעשה את כל מה שאפשר על מנת למזער את הנזק שנגרם למדינה ולאזרחיה".